Четвер, 25.04.2024, 23:52
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Розлучення - Сторінка 3 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Розлучення
Розлучення
mcdubДата: П`ятниця, 11.02.2011, 13:05 | Повідомлення # 31
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Quote (Aleks)
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи існує термін на протязі якого після розлучення має бути оформлено власність. Наприклад в шлюбі все було оформлено на першого із подружжя. Чи має право другий із бувшого подружжя через 4, чи більше років після розлучення вимагати свою частку, хоч і не брав участі у її утриманні?

Після спливу 3ох років не може
 
ZlataДата: П`ятниця, 11.02.2011, 13:35 | Повідомлення # 32
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Шановний mcdub, по-перше, збавте трохи оберти. Вам тут ніхто нічого не зобов'язаний, тому будь ласка, майте терпіння. Крім Ваших питань, у нас є ще масса іншої роботи. На сайті ніде не зазначено, що відповідь Вам буде надано негайно. Крім того, читайте правила форуму, вони винесені у першу тему. По-друге, не потрібно по декілька разів постити одне і те саме питання, я бачу всі питання, на які ще не надали відповіді, тому не хвилюйтесь, Ваші питання без уваги не залишаться.

Quote (mcdub)
А якщо моя мати оформить договір дарування квартири моєму братові з умовою вступу в силу цього договору лише після ії смерті? У цьому випадку дружина мого брата не зможе претендувати на цю квартиру у разі розлучення?

Договір дарування з такою умовою називається заповіт cool . А от чинність договору дарування як раз припиняється смертю однієї із сторін.

Quote (mcdub)
Чи може мати виписати з квартири, яка є її власністю, інших людей, які там зареєстровані? Яка тут процедура?

Згідно зі ст.7 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"
зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Таким чином, якщо дружина сама не напише заяву про зняття з реєстрації, то власниці квартири слід звернутися із позовною заявою до суду про припинення права користування житловим приміщенням. На підставі рішення суду провадиться процедура зняття з реєстрації.

Ще раз наголошую, що Ваш брат і сам перебуває у квартирі матері на пташиних правах, а тим більше його дружина.

Quote (mcdub)
(я так розумію, що на практиці суд залишає дитину з мамою)? Прийдеться дитину і колишню дружину забезпечити житлом? Або ящо у дружини не має житла у місті, суд може залишити дитину з братом?

На практиці буває по-різному, і з батьком також залишають. Вибір місця проживання дитини залежить не тільки від наявності житла в даному конкретному місці, тут є ряд інших чинників, в тому числі і спосіб життя кожного із батьків, наявність стабільної роботи тощо.
Забезпечення житлом дружини і дитини після розлучення - це окрема тема і залежить не від квартири Вашої матері, а від того, яке майно було ними нажито за час шлюбу та як вони вирішать питання аліментів або утримання дитини.

Quote (mcdub)
Є тут спеціалісти??

А Ви спеціаліст у галузі права, що вважаєте нібито можете оцінити нашу кваліфікацію?

Quote (mcdub)
Чекаю обгрунтовану відповідь

Чекаю, що Ви ознайомитесь із правилами форуму.


Подякувати за консультацію
 
ZlataДата: П`ятниця, 11.02.2011, 13:45 | Повідомлення # 33
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Aleks)
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи існує термін на протязі якого після розлучення має бути оформлено власність. Наприклад в шлюбі все було оформлено на першого із подружжя. Чи має право другий із бувшого подружжя через 4, чи більше років після розлучення вимагати свою частку, хоч і не брав участі у її утриманні?

Доброго дня, Aleks.

Відповідно до ст. 72 Сімейного кодексу України до вимоги про поділ майна, , заявленої після розірвання шлюбу застосовується позовна давність у три роки. При цьому, якщо цей строк був пропущений за поважних причин, суд може його поновити.

Крім того, хочу зазначити, що розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте під час шлюбу. Це означає, що розпорядження майном, що є об'єктом спільної сумісної власності і надалі має відбуватися за взаємної згоди бувшого подружжя, відповідно до вимог цивільного законодавства. Якщо мова йде про нерухоме майно, то розпорядитися ним (продати, обміняти і т.ін.) можна лише за згодою обох співвлісників.


Подякувати за консультацію
 
Гость РУСЛАНАДата: П`ятниця, 11.02.2011, 13:48 | Повідомлення # 34
Група: Гости





Дуже вдячна !Сьогодні прийшов лист ,в якому пише ,щоб завірити копію купівлі продажу квартири на імя мого баька мені необхідно пред"явити оригінал вищезазначеного договору.Де я можу взяти ,якщо жінка не дає і і нотаріус про це знає, бо подружки .Що мені робити .Допоможіть!
 
Tiger1974Дата: П`ятниця, 11.02.2011, 14:31 | Повідомлення # 35
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость РУСЛАНА)
Дуже вдячна !Сьогодні прийшов лист ,в якому пише ,щоб завірити копію купівлі продажу квартири на імя мого баька мені необхідно пред"явити оригінал вищезазначеного договору.Де я можу взяти ,якщо жінка не дає і і нотаріус про це знає, бо подружки .Що мені робити .Допоможіть!

Шановна гость Руслана!
Я вже надав відповідь на Ваше запитання. Вам необхідно терміново звертатися до суду з заявою про встановлення юридичного факту - факту купівлі зазначеної квартири Вашим батьком.
Після встановлення судом факту купівлі даної квартири Вашим батьком і постановлення відповідного рішення Ви можете зверутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Цей процес не дуже швидкий, тому бистріше звертайтесь до суду, оскільки Законом передбачено тільки 6 місячний термін для прийняття спадщини.

 
mcdubДата: П`ятниця, 11.02.2011, 15:19 | Повідомлення # 36
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Quote (Zlata)
Реєстрація і проживання у квартирі не створює таких правових наслідків як право власності на житло.

Якщо так, то чому для того, щоб виписати людину потрібно йти до суду??? Чому у ЖЕЦі чи у паспортному столі просто не виписують?? Чому Ви надсилаете до суду якщо так все просто?
Скажіть краще, що цей момент просто не передбачений Законом!
Чому тоді не можна просто взяти і виписати людину, яка не є власником?
 
ZlataДата: П`ятниця, 11.02.2011, 15:40 | Повідомлення # 37
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (mcdub)
Чому у ЖЕЦі чи у паспортному столі просто не виписують??

Тому що законом передбачено, що зняття з реєстрації можливе лише за згодою особи або за рішенням суду.
Quote (mcdub)
Якщо так, то чому для того, щоб виписати людину потрібно йти до суду???

Саме тому і потрібно звертатися до суду, бо так передбачає закон.
Quote (mcdub)
Чому Ви надсилаете до суду якщо так все просто?

Особисто я Вас нікуди не надсилаю, а лише зазначаю процедуру, передбачену законом.
Quote (mcdub)
Скажіть краще, що цей момент просто не передбачений Законом!

Досить чітко передбачено. Або за згодою, або за рішенням суду.
Quote (mcdub)
Чому тоді не можна просто взяти і виписати людину, яка не є власником?

Бо це не передбачено законом.

Справа в тому, що закон не має піддаватися обговоренню на предмет його справедливості, бо вона у кожного своя. Саме тому і існує закон, щоб всіх привести під один знаменник. Така норма закону - це свого роду захист тих осіб, що на законних підставах користуються житлом від різного роду зловживань з боку власника. Власник же захищений правом власності. Можливо, власнику і здається, що його права дещо обмежені, але це не так.
Не думайте, що реєстрація у квартирі дає який-то різновид права власності. Адже у квартиранта (назвемо так) не має права розпорядження: він не може продати, обміняти квартиру, дозволити проживати комусь іще в цій квартирі тощо.

А звернення до суду у такому випадку не є чим-то екзотичним, це нормальна, цивілізована практика.


Подякувати за консультацію
 
mcdubДата: П`ятниця, 11.02.2011, 15:52 | Повідомлення # 38
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Виходить, що реєстрація особи у квартирі певним чином посягає на право власника розпоряжатися своїм майном??? Адже власник не може продати свою квартиру поки у ній зареєстровані інші люди.
 
ZlataДата: П`ятниця, 11.02.2011, 23:02 | Повідомлення # 39
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (mcdub)
Виходить, що реєстрація особи у квартирі певним чином посягає на право власника розпоряжатися своїм майном???

Реєстрація особи не посягає на право власності. По-перше, реєстрація у житловому приміщенні сторонньої особи відбувається ДОБРОВІЛЬНО і з ВЛАСНОЇ ВОЛІ власника. Таким чином, саме власник реалізовує своє право розпоряджатися і користуватися своїм майном у такий спосіб.
Якщо ж власник вважає, що особа, яка користується його майном, перешкоджає власнику у здійсненні його права власності певним чином - власник має право подати позов до суду із вимогою про усунення таких перешкод.
Користувач же таких прав позбавлений! Він не може розпорядитися цим майном на свій розсуд. Крім того, закон не надає йому такого права, як подати позов до суду із вимогою обмежити власника у його праві абощо.
Передбачена законом можливість зняти особу з реєстрації і є передбачений законом захист права власності!!!

Підсумовуючи всю нашу дискусію, зазначу основні моменти:
1. Ні Ваш брат, ні, тим більше, його дружина не мають права власності на квартиру Вашої матері (якщо згідно документів вона дійсно є єдиною власницею).
2. При розлученні підлягає поділу спільне сумісне майно, набуте під час шлюбу і аж ніяк не ділиться майно третіх осіб!


Подякувати за консультацію
 
mcdubДата: Неділя, 13.02.2011, 12:37 | Повідомлення # 40
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Величезне списибі!!!!!!!!!!!!!!

І останне питання...)))
А якщо квартира є спільною сумісною власністю подружжя і у них є дитина. Як буде проходити поділ квартири у 50 кв.м???
25 чоловіку, 25 дружині, а потім з кожного по 5,5 ментрів на дитину??? Як процес поділу проходити буде?

 
AleksДата: Неділя, 13.02.2011, 16:00 | Повідомлення # 41
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 2
Статус: Offline
Доброго дня! Cпасибі за консультацію. Як я зрозумів через 3 роки після розлучення той із бувшого подружжя на кого не була записана нерухомість (назвемо його другим) виділити свою частку не може, бо минув строк позовної давності, але і той на кому все зареєстровано (перший) сам повною мірою розпорядитися не може? Патова ситуація! Навіщо тоді другому щось виділяти, чи досягати згоди з першим? Виходить другий коли вигідно качає права, а не вигідно не несе жодної відповідальності - бо ж офіційно (по документах) не власник і навіть квартплату не можна вимагати платити?

--------------------------------------------------------------------------------

 
ZlataДата: Понеділок, 14.02.2011, 16:38 | Повідомлення # 42
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (mcdub)
І останне питання...))) А якщо квартира є спільною сумісною власністю подружжя і у них є дитина. Як буде проходити поділ квартири у 50 кв.м??? 25 чоловіку, 25 дружині, а потім з кожного по 5,5 ментрів на дитину??? Як процес поділу проходити буде?

У разі поділу майна, що є об’єктом спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ст. 70 СК). При вирішенні спору про поділ майна, суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема, якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, приховував, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, з ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування. Слід мати на увазі, що Сімейний кодекс України правовий статус дитини надає особі, що не досягла повноліття.
Таким чином, за загальним правилом, квартира має бути поділена порівну, але за рішенням суду частка одного з подружжя може бути збільшена в залежності від конкретних обставин.


Подякувати за консультацію
 
ZlataДата: Понеділок, 14.02.2011, 16:45 | Повідомлення # 43
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Aleks)
Доброго дня! Cпасибі за консультацію. Як я зрозумів через 3 роки після розлучення той із бувшого подружжя на кого не була записана нерухомість (назвемо його другим) виділити свою частку не може, бо минув строк позовної давності, але і той на кому все зареєстровано (перший) сам повною мірою розпорядитися не може? Патова ситуація! Навіщо тоді другому щось виділяти, чи досягати згоди з першим? Виходить другий коли вигідно качає права, а не вигідно не несе жодної відповідальності - бо ж офіційно (по документах) не власник і навіть квартплату не можна вимагати платити?

Не зовсім так. Через три роки дана ситуація виходить за межі регулювання сімейного права і надалі регулюється цивільним законодавством. Відтак співвласники можуть укладати між собою цивільно-правові договори щодо користування спільним майном або ж поділити його тощо.
Aleks, якщо Вам необхідна більш конкретна відповідь, надайте більш повну інформацію


Подякувати за консультацію
 
mcdubДата: Понеділок, 14.02.2011, 16:57 | Повідомлення # 44
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Quote (Zlata)
Таким чином, за загальним правилом, квартира має бути поділена порівну, але за рішенням суду частка одного з подружжя може бути збільшена в залежності від конкретних обставин.

А за названих мною обставинах? 50 м.кв.
Э дитина. Скыльки дружині, скільки чоловіку, скільки на утримання дитини? Можна точніше? Як на практиці, за умови залишення дитини з мамою...Як виділяється ця частка???
 
ZlataДата: Понеділок, 14.02.2011, 17:58 | Повідомлення # 45
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (mcdub)
50 м.кв.

Теоретично: 50/2=25 tongue

Але юриспруденція - це не математика. Вони ж, мабуть, крім квартири, ще якесь майно за час шлюбу набули?
І я не можу вам сказати, що хтось із них отримає певну кількість метрів за умови проживання з дитиною. Це питання буде винесено на розгляд суду, якщо таке питання буде порушено однією із сторін.
Наголошую ще раз, що поділу підлягатиме не окремо квартира, а ВСЕ набуте спільно майно за вартістю такого майна, а не кількістю.
Скільки кому дістанеться, якщо це питання не буде вирішено сторонами добровільно, вирішуватиме суд, заслухавши доводи кожної із сторін, а суд оцінює докази по справі керуючись не лише законом, а і власним досвідом.

Quote (mcdub)
А за названих мною обставинах? 50 м.кв. Э дитина. Скыльки дружині, скільки чоловіку, скільки на утримання дитини? Можна точніше? Як на практиці, за умови залишення дитини з мамою...

Тому це питання не має конкретної відповіді.

Quote (mcdub)
Як виділяється ця частка???

На практиці поділити квартиру в натурі практично неможливо, зазвичай суди не йдуть на поділ квартир у натурі, це дуже складна процедура, яку дуже важко втілити в життя.

До речі, вся квартира може дістатися тому із подружжя, з ким вона проживатиме, за умови, що інша сторона не сплачуватиме аліменти. Взагалі варіантів безліч.
Обрати один можна тільки на підставі повних даних, огляду документів тощо. це питання має вирішувати безпосередньо та особа, що має намір ділитися, із своїм адвокатом чи іншою особою, що надає йому правову допомогу.


Подякувати за консультацію
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Розлучення
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл