П`ятниця, 29.03.2024, 09:22
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Розлучення - Сторінка 2 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Розлучення
Розлучення
ZlataДата: Середа, 02.02.2011, 08:49 | Повідомлення # 16
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Доброго дня, СВЕТЛАНА.

Ч.2 ст. 57 Сімейного кодексу України визначає, що особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування.
Тобто таке майно не підлягає поділу між подружжям під час розлучення.
Але з цього правила існує виключення:
Згідно ч. 1 ст. 62 СК, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно
збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Тобто, якщо під час Вашого шлюбу вартість квартири значно збільшилася (наприклад, Ви сумісними зусиллями зробили коштовний ремонт, реконструкцію тощо), то Ви маєте право вимагати через суд поділу цієї квартири.


Подякувати за консультацію
 
mcdubДата: Середа, 09.02.2011, 14:26 | Повідомлення # 17
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Доброго дня!!!
Підскажіть будь ласка.
Є квартира 45 кв.м. По всім документам власником є моя мати.
У цій квартирі зареєстрований(проживають) мій брат та його дружина.
У них ще є неповнолітня дитина, яка у цій квартирі не прописана, але проживає.
Квартира була куплена до весілля і брат був прописан у ній до весілля.Потім прописали і його дружину.
У випадку розлучення на що може претендувати дружина брата?
Які права має моя мати як власниця?Чи може вона продати квартиру без згоди осіб які у ній проживають?
Проблема у тому, щоб брат після розлучення не залишився без даху над головою. У нього є ще дві дитини від першого шлюбу.
Може на випадок розлучення їх слід прописати? Щоб при розділі дружина брата отримала менше.
Чи може дружина брата взагалі претендувати на майно, яке за документами належить до нашої мами?(Яка частка у м.кв.?)
Чи виникає у момент реєстрації у квартирі право власності на частку цієї квартири у особи яку зареєстрували у ній?
Що робити у цій ситуації, щоб як найбільш захистити мого брата? Які є варіанти?


Повідомлення відредагував mcdub - Середа, 09.02.2011, 15:21
 
ZlataДата: Четвер, 10.02.2011, 12:36 | Повідомлення # 18
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
mcdub, доброго дня.

Quote (mcdub)
У випадку розлучення на що може претендувати дружина брата?

Відповідно до п.1 ст. 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю Вашого брата є майно, набуте ним до шлюбу. А у Вашому випадку - квартира навіть до шлюбу не була придбана Вашим братом у власність, а тому не належить йому. В такому разі претендувати на цю квартиру у дружини брата немає підстав.

Quote (mcdub)
Які права має моя мати як власниця?Чи може вона продати квартиру без згоди осіб які у ній проживають?

Якщо Ваша мати єдина власніця цієї квартири, то вона має право розпорядитися квартирою на свій розсуд, не питаючи дозволу у інших осіб, що проживають у ній (а фактично користуються житлом з її дозволу). Єдине виключення в такому випадку становлять неповнолітні діти, що проживають у цій квартирі. У такому разі продати квартиру можна лише з дозволу органу опіки та піклування за умови, що у випадку продажу дитина буде забезпечена житлом.

Quote (mcdub)
Чи може дружина брата взагалі претендувати на майно, яке за документами належить до нашої мами?(Яка частка у м.кв.?) Чи виникає у момент реєстрації у квартирі право власності на частку цієї квартири у особи яку зареєстрували у ній?

Як я вже зазначала, на цю квартиру у дружини брата немає правових підстав. Реєстрація і проживання у квартирі не створює таких правових наслідків як право власності на житло. Щоб було зрозуміло, право власності передбачає три можливості: користуватися, розпоряджатися та володіти майном. Всі три можливості повинні мати місце одночасно і можуть бути, відповідно, лише у власника майна. Реєстрація у квартирі надає зареєстрованому лише право користування і не більше.

Якщо дитина Вашого брата і теперішньої дружини проживає у цій квартирі і не зареєстрована, але зареєстрована у іншому місці (так має бути, адже не може дитина бути без визначеного місця проживання), то проблем взагалі не повинно бути при розлученні. У випадку, якщо ця дитина ніде не зареєстрована, то можуть виникнути проблеми з органом опіки та піклування при розлученні, дитина не може залишитися без житла. Але, навіть у такому випадку, право на проживання у цій квартирі буде надано лише дитині, а не колишній дружині.


Подякувати за консультацію
 
ГостьрусланаДата: Четвер, 10.02.2011, 15:15 | Повідомлення # 19
Група: Гости





Батько помер з дружиною розлучений дітей не мав в дру гому шлюбі.Тепер дружина не хоче давати купівлю продаж для оформлення спадщини дітям від першого шлюбу .Спадкову справу завели заповіту нема
 
ZlataДата: Четвер, 10.02.2011, 16:09 | Повідомлення # 20
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Гостьруслана, з Вашого посту без розділових знаків дуже важко зрозуміти суть Вами сказаного. Крім того, Ви не поставили конкретного питання. Будь ласка, сформулюйте чітко Ваше питання.

Подякувати за консультацію
 
mcdubДата: Четвер, 10.02.2011, 16:31 | Повідомлення # 21
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Quote (mcdub)
Доброго дня!!!
Підскажіть будь ласка.
Є квартира 45 кв.м. По всім документам власником є моя мати.
У цій квартирі зареєстрований(проживають) мій брат та його дружина.

Дуже вдячен за підказку!!!!
А якщо моя мати оформить договір дарування квартири моєму братові з умовою вступу в силу цього договору лише після ії смерті? У цьому випадку дружина мого брата не зможе претендувати на цю квартиру у разі розлучення?
Підкажіть як краще зробити моїй мамі, щоб як найбільш захистити інтереси мого брата?
Чи може мати виписати з квартири, яка є її власністю, інших людей, які там зареєстровані? Яка тут процедура?
У випадку коли квартира перейде до брата по вказаному вище договору дарування, чи зможе мій брат,як власник, виписати свою дружину у разі розлучення(я так розумію, що на практиці суд залишає дитину з мамою)? Прийдеться дитину і колишню дружину забезпечити житлом? Або ящо у дружини не має житла у місті, суд може залишити дитину з братом?

Повідомлення відредагував mcdub - Четвер, 10.02.2011, 16:37
 
Гость РусланаДата: Четвер, 10.02.2011, 16:52 | Повідомлення # 22
Група: Гости





В мене нема купІвлі продажу , для оформлення спадщини, а дружина батька не хоче дати.БАТЬКО КУПИВ КВАРТИРУ ДРУЖИНА БУЛА ПРИПИСАНА ,КОЛИ РОЗЛУЧИЛИСЯ ,КВАРТИРА СТАЛА ПІВ ДРУЖИНИ ,ПІВ ЙОГО.Батько помер і я хочу свою частку квартири оформити на себе.ДЕ Я можу ще взяти купівлю продаж на квартиру .Дякую.
 
Tiger1974Дата: Четвер, 10.02.2011, 19:23 | Повідомлення # 23
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость Руслана)
В мене нема купІвлі продажу , для оформлення спадщини, а дружина батька не хоче дати.БАТЬКО КУПИВ КВАРТИРУ ДРУЖИНА БУЛА ПРИПИСАНА ,КОЛИ РОЗЛУЧИЛИСЯ,КВАРТИРА СТАЛА ПІВ ДРУЖИНИ ,ПІВ ЙОГО.Батько помер і я хочу свою частку квартири оформити на себе.ДЕ Я можу ще взяти купівлю продаж на квартиру .Дякую.

Доброго вечора!
Договір-купівлі продажу квартири складається у єдиному екземплярі, але з даної ситуації існує декілька виходів.
1. Рішення про розподіл майна можливо отримати у суді, якщо розподіл майна відбувався у судовому порядку.
2. У нотаріуса, якщо розподіл майна відбувався там.
3. Інформація про власників та документи на право власності є і в бюро технічної інвентаризації.
В усякому разі можна заявити свої права на спадщину у нотаріальній конторі за місцем проживання батька на момент смерті.
Бажаю вдачі!

 
mcdubДата: Четвер, 10.02.2011, 21:36 | Повідомлення # 24
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Quote (mcdub)
Доброго дня!!!
Підскажіть будь ласка.
Є квартира 45 кв.м. По всім документам власником є моя мати.
У цій квартирі зареєстрований(проживають) мій брат та його дружина.

Дуже вдячен за підказку!!!!
А якщо моя мати оформить договір дарування квартири моєму братові з умовою вступу в силу цього договору лише після ії смерті? У цьому випадку дружина мого брата не зможе претендувати на цю квартиру у разі розлучення?
Підкажіть як краще зробити моїй мамі, щоб як найбільш захистити інтереси мого брата?
Чи може мати виписати з квартири, яка є її власністю, інших людей, які там зареєстровані? Яка тут процедура?
У випадку коли квартира перейде до брата по вказаному вище договору дарування, чи зможе мій брат,як власник, виписати свою дружину у разі розлучення(я так розумію, що на практиці суд залишає дитину з мамою)? Прийдеться дитину і колишню дружину забезпечити житлом? Або ящо у дружини не має житла у місті, суд може залишити дитину з братом?

Quote (Zlata)
Реєстрація і проживання у квартирі не створює таких правових наслідків як право власності на житло.

Quote (Zlata)
Реєстрація у квартирі надає зареєстрованому лише право користування і не більше.

Quote (Zlata)
Якщо Ваша мати єдина власніця цієї квартири, то вона має право розпорядитися квартирою на свій розсуд, не питаючи дозволу у інших осіб, що проживають у ній

Якими НПА та якими статтями це регулюється???
Будь ласка, дайте хтось обгрунтовну відповідь на ВСІ поставлені питання!!!!Якими спеціальними нормами це регулюється??? А то даєте загальні, які по різному тлумачать. Є тут спеціалісти??


Повідомлення відредагував mcdub - П`ятниця, 11.02.2011, 12:44
 
Tiger1974Дата: Четвер, 10.02.2011, 22:18 | Повідомлення # 25
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (mcdub)
Якими НПА та якими статтями це регулюється???

Цивільний Кодекс України
Стаття 316 Поняття права власності
1. Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
2. Особливим видом права власності є право довірчої власності, яке виникає внаслідок закону або договору управління майном.

Стаття 317. Зміст права власності
1. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
2. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.

Стаття 319. Здійснення права власності
1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
2. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства.
3. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.
4. Власність зобов'язує.
5. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
6. Держава не втручається у здійснення власником права власності.
7. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
8. Особливості здійснення права власності на культурні цінності встановлюються законом.

Стаття 383 Цивільного кодексу України
1. Власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
2. Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"

Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні

Громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.
Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Стаття 3. Визначення термінів
Реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

 
Гость РусланаДата: П`ятниця, 11.02.2011, 06:26 | Повідомлення # 26
Група: Гости





Дякую,але в мене не все так просто.Купівлю продаж вони робили ,через нотаріуса яка є подружка другої жінки мого батька .В бюро технічної інвентиризації нічого не має. Я написала заказний лист з повідомленням нотаріусу, щоб він дав мені копію купівлі продаж, для оформлення спадщини , місяць відповіді немає.Жінка мого батька пропонує смішні гроші за квартиру.БАТЬКО помер в 54 ,жінка взагалі не повідомила нас що він в тяжкому стані ісама не поїхала до нього,ми приїли в лікарню через 30 ХВ ВІН помер .Чи має право нотаріус не давати нам купівлі продаж ,квартира оформлена на батька .ДОПОМОЖІТЬ!
 
Tiger1974Дата: П`ятниця, 11.02.2011, 12:25 | Повідомлення # 27
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость Руслана)
Дякую,але в мене не все так просто.Купівлю продаж вони робили ,через нотаріуса яка є подружка другої жінки мого батька .В бюро технічної інвентиризації нічого не має. Я написала заказний лист з повідомленням нотаріусу, щоб він дав мені копію купівлі продаж, для оформлення спадщини , місяць відповіді немає.Жінка мого батька пропонує смішні гроші за квартиру.БАТЬКО помер в 54 ,жінка взагалі не повідомила нас що він в тяжкому стані ісама не поїхала до нього,ми приїли в лікарню через 30 ХВ ВІН помер .Чи має право нотаріус не давати нам купівлі продаж ,квартира оформлена на батька .ДОПОМОЖІТЬ!

Цивільний Кодекс України

Стаття 182. Державна реєстрація прав на нерухомість

1. Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Стаття 334. Момент набуття права власності за договором

Частина 4. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Тобто, у Вашому випадку право власності на квартиру виникає після реєстрації договору купівлі - продажу квартири у БТІ. А так як Ви стверджуєте, що у БТІ нічого немає, то і право власності на квартиру ще не виникло ні у дружини Вашого покійного батька, ні у нього самого.
Таким чином, перш за все необхідно написати скаргу на дії нотаріуса, який не надав Вам відповідь у місячний термін (ЗУ "Про звернення громадян") до головного управління юстиції у Вашій області (ст. 2-1 ЗУ "Про нотаріат").
По-друге, необхідно отримати у нотаріальній конторі витяг з державного реєстру правочинів щодо купівлі - продажу даної квартири (по-можливості).
По-третє, написати у БТІ та нотаріальну контору, що право власності на дану квартиру є спірним, що Ви є спадкоємцем майна Вашого батька та проханням чи вимогою не проводити з даною квартирою ніяких дій до вирішення у судовому порядку спору про спадщину.
І останнє, негайно звертатись до суду із заявою про встановлення юридичного факту купівлі даної квартири Вашим покійним батьком.

 
ГостьДата: П`ятниця, 11.02.2011, 12:37 | Повідомлення # 28
Група: Гости





[quote=Tiger1974]Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.[/quote]
Це все загальні поняття! Відповідь так і не надали!
Чим передбачено, що мати може виписати з квартири вказаних осіб???
Не дозволять продати поки там хтось зареєстрований! А у ЖЕЦІ відмовляють виписати без згоди людини. Виходить, що право власності все ж виникає у осіб, які зареєстровані.
 
mcdubДата: П`ятниця, 11.02.2011, 12:45 | Повідомлення # 29
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 9
Статус: Offline
Quote (mcdub)
Quote (mcdub)
Доброго дня!!!
Підскажіть будь ласка.
Є квартира 45 кв.м. По всім документам власником є моя мати.
У цій квартирі зареєстрований(проживають) мій брат та його дружина.

Дуже вдячен за підказку!!!!
А якщо моя мати оформить договір дарування квартири моєму братові з умовою вступу в силу цього договору лише після ії смерті? У цьому випадку дружина мого брата не зможе претендувати на цю квартиру у разі розлучення?
Підкажіть як краще зробити моїй мамі, щоб як найбільш захистити інтереси мого брата?
Чи може мати виписати з квартири, яка є її власністю, інших людей, які там зареєстровані? Яка тут процедура?
У випадку коли квартира перейде до брата по вказаному вище договору дарування, чи зможе мій брат,як власник, виписати свою дружину у разі розлучення(я так розумію, що на практиці суд залишає дитину з мамою)? Прийдеться дитину і колишню дружину забезпечити житлом? Або ящо у дружини не має житла у місті, суд може залишити дитину з братом?

Quote (Zlata)
Реєстрація і проживання у квартирі не створює таких правових наслідків як право власності на житло.

Quote (Zlata)
Реєстрація у квартирі надає зареєстрованому лише право користування і не більше.

Quote (Zlata)
Якщо Ваша мати єдина власніця цієї квартири, то вона має право розпорядитися квартирою на свій розсуд, не питаючи дозволу у інших осіб, що проживають у ній

Якими НПА та якими статтями це регулюється???
Будь ласка, дайте хтось обгрунтовну відповідь на ВСІ поставлені питання!!!!Якими спеціальними нормами це регулюється??? А то даєте загальні, які по різному тлумачать. Є тут спеціалісти??


Будь ласка, дайте хтось обгрунтовну відповідь на ВСІ поставлені питання!!!!Якими спеціальними нормами це регулюється??? А то даєте загальні, які по різному тлумачать. Є тут спеціалісти??
Чекаю обгрунтовану відповідь smile


Повідомлення відредагував mcdub - П`ятниця, 11.02.2011, 12:46
 
AleksДата: П`ятниця, 11.02.2011, 13:00 | Повідомлення # 30
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 2
Статус: Offline
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи існує термін на протязі якого після розлучення має бути оформлено власність. Наприклад в шлюбі все було оформлено на першого із подружжя. Чи має право другий із бувшого подружжя через 4, чи більше років після розлучення вимагати свою частку, хоч і не брав участі у її утриманні?
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Розлучення
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл