Четвер, 25.04.2024, 21:45
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Батьки та діти: права та обов'язки - Сторінка 2 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Батьки та діти: права та обов'язки (Майнові та немайнові права та обов'язки)
Батьки та діти: права та обов'язки
ZlataДата: Четвер, 16.06.2011, 22:58 | Повідомлення # 16
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
Добрий день.Скажіть будь ласка,дитині 8 років,я розлучена,на аліменти батько поданий,але не сплачує.Тепер суд позбавив батьківських прав.Скажіть чи я маю право отримувати матеріальну допомогу,і від кого,від держави чи він(батько) має і надалі сплачувати аліменти? якщо він їх не сплачує??m

Доброго вечора.
Позбавлення батьківських прав не є підставою для припинення обов'язку з утримання власної дитини. Навіть після позбавлення батьківських прав, ваш колишній чоловік зобов'язаний сплачувати аліменти на дитину.
Проте, Сімейним кодексом України передбачено, що якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути меншою ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Для призначення такої допомоги Вам слід звернутися до УПСЗН за місцем проживання.
Крім того, ухиляння від сплати аліментів є кримінально караним діянням, тому Ви маєте право вимагати від державного виконавця подання документів до правоохоронних органів з вимогою порушити проти колишнього чоловіка крмінальної справи.


Подякувати за консультацію
 
УлянаДата: П`ятниця, 17.06.2011, 18:11 | Повідомлення # 17
Група: Гости





Добрий день.Скажіть будь ласка,дитині 8 років,я розлучена,на аліменти батько поданий,але не сплачує.Тепер суд позбавив батьківських прав.Скажіть чи я маю право отримувати матеріальну допомогу,і від кого,від держави чи він(батько) має і надалі сплачувати аліменти? якщо він їх не спачує,що роботи??
Дякую.
 
ZlataДата: П`ятниця, 17.06.2011, 22:18 | Повідомлення # 18
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Уляна)
Добрий день.Скажіть будь ласка,дитині 8 років,я розлучена,на аліменти батько поданий,але не сплачує.Тепер суд позбавив батьківських прав.Скажіть чи я маю право отримувати матеріальну допомогу,і від кого,від держави чи він(батько) має і надалі сплачувати аліменти? якщо він їх не спачує,що роботи?? Дякую.

Уляна, я дала відповідь на Ваше питання вчора, Ви мабуть, не помітили (постом вище). Або натисніть тут.


Подякувати за консультацію
 
kurdt059Дата: Понеділок, 11.07.2011, 01:23 | Повідомлення # 19
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Скажіть чи маю я право на частку квартири, яка була подарована дружині її матірю ще до шлюбу(ми жили тоді в цивільному шлюбі)?
 
ZlataДата: Вівторок, 12.07.2011, 22:52 | Повідомлення # 20
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (kurdt059)
Скажіть чи маю я право на частку квартири, яка була подарована дружині її матірю ще до шлюбу(ми жили тоді в цивільному шлюбі)?

kurdt059, доброї ночі!
Це залежить від того, скільки років ви спільно проживаєте із дружиною і ведете спільне господарство. За Сімейним кодексом, якщо вартість собистого приватного майна одного з подружжя була значно збільшена за рахунок спільної праці та вкладень коштів обох з подружжя за час спільного життя, то інший з подружжя також має право у рівних долях з тим, кому майно належало.
Наприклад, якщо за час вашого спільного життя ви зробили капітальний ремонт цієї квартири спільними зусиллями або взагалі Вашим коштом, то Ви маєте на неї право.
Інше питання в тому, чи виділена частка, подарована Вашій дружині в натурі? Навряд чи... Тому визначити яку саме частку квартири Ви ремонтували досить складно...
Тобто, якщо не порозумієтесь у мироному порядку, в суді ситуація може розвиватися непередбачувано.
Але більш чітку відповідь по Вашій конкретній ситуації Вам зможе надати юрист, ознайомившись із усіма тонкощами справи докладно.


Подякувати за консультацію
 
сашаДата: Середа, 13.07.2011, 09:54 | Повідомлення # 21
Група: Гости





я прочитала на пошті повідомлення,що до 3х років щомісячно забовязані виплачувати 832гривні. чи можу я їх вибити
 
Tiger1974Дата: Середа, 13.07.2011, 20:34 | Повідомлення # 22
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (саша)
я прочитала на пошті повідомлення,що до 3х років щомісячно забовязані виплачувати 832гривні. чи можу я їх вибити


Що саме Ви прочитали на пошті? Можливо у повідомленні малася на увазі якась конкретна категорія людей?
Відповідно до законодавства, мінімальний розмір допомоги, гарантований, складає 130 грн. в місяць, але якщо різниця між прожитковим мінімумом для працездатних осіб і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу у Вас будуть більше 130 грн., то Ви отримаєте цю різницю.
 
Гость ЛюдмилаДата: П`ятниця, 22.07.2011, 13:51 | Повідомлення # 23
Група: Гости





Добрый день. До какого возрата отец должен выплачивать алименты. И должен ли он платить что либо еще после достижения ребенком этого возраста?
 
ГостьДата: Понеділок, 25.07.2011, 12:27 | Повідомлення # 24
Група: Гости





ДОБРИЙ ДЕНЬ.СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА БАТЬКО ДИТИНИ АЛІМЕНТИ НЕ СПЛАЧУЄ ,ОТРИМУЮ ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ.ЧИ Я МОЖУ ПОДАТИ НА НЬОГО В СУД ЯК "БЕЗВІСТИ ПРОПАВШИЙ",ЯКЩО ВІН Є ПОЗБАВЛЕНИЙ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ?ДЯКУЮ.
 
ZlataДата: Вівторок, 26.07.2011, 23:05 | Повідомлення # 25
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость Людмила)
Добрый день. До какого возрата отец должен выплачивать алименты. И должен ли он платить что либо еще после достижения ребенком этого возраста?

Вітаю.
За загальним правилом, аліменти сплачуються до досягнення дитиною 18 років і 23 - якщо дитина продовжує навчання.
Після досягнення дитиною повноліття, вона вже вважається дієздатною особою, що має можливість піклуватися про себе сама, тому обов'язок батьків утримувати свою дитину з досягненням цього віку припиняється. Звісно, за винятком випалків, коли дитина є непрацездатною через хворобу.


Подякувати за консультацію
 
ZlataДата: Вівторок, 26.07.2011, 23:09 | Повідомлення # 26
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
ДОБРИЙ ДЕНЬ.СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА БАТЬКО ДИТИНИ АЛІМЕНТИ НЕ СПЛАЧУЄ ,ОТРИМУЮ ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ.ЧИ Я МОЖУ ПОДАТИ НА НЬОГО В СУД ЯК "БЕЗВІСТИ ПРОПАВШИЙ",ЯКЩО ВІН Є ПОЗБАВЛЕНИЙ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ?ДЯКУЮ.

Вітаю.
Фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. При цьому не має значення сплачує він аліменти та чи позбавлений батьківських прав.


Подякувати за консультацію
 
ГостьДата: П`ятниця, 29.07.2011, 20:37 | Повідомлення # 27
Група: Гости





здраствуйте!!!скажіть ....на момент розлучення я була вагітна....чи може бивший чоловік претендувати на батьківство?????при тому що він написав отказ аід дитини.
 
ГостьДата: Вівторок, 02.08.2011, 18:12 | Повідомлення # 28
Група: Гости





Підкажіть будь ласка, чи можу я отримати якусь допомогу, оскільки мама позбавлена батьківських прав, а батько сидить в тюрмі, але мені 18 років і я навчаюсь.
 
Tiger1974Дата: Четвер, 04.08.2011, 21:22 | Повідомлення # 29
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
здраствуйте!!!скажіть ....на момент розлучення я була вагітна....чи може бивший чоловік претендувати на батьківство?????при тому що він написав отказ аід дитини.


Доброго вечора!
Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.
Іншими словами, колишній чоловік може претендувати на батьківство, якщо батьком Вашої дитини не визнано іншу особу.
 
Tiger1974Дата: Четвер, 04.08.2011, 21:42 | Повідомлення # 30
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Підкажіть будь ласка, чи можу я отримати якусь допомогу, оскільки мама позбавлена батьківських прав, а батько сидить в тюрмі, але мені 18 років і я навчаюсь.


Доброго вечора! Ви можете звернутись до суду із позовною заявою про стягнення з батьків аліментів на Ваше утримання до закінчення навчання за денною формою, але не більше ніж до 23 років. Можливо ще субсидію на житлово-комунальні послуги.
Іншого нічого, на жаль, підказати не можу.
Бажаю вдачі.
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Батьки та діти: права та обов'язки (Майнові та немайнові права та обов'язки)
  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл