Четвер, 28.11.2024, 19:43
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Візьміть участь у голосуванні щодо захисту прав споживачів
Наше опитування
На Вашу думку, кращій професіонал це -
Всього відповідей: 569
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Запитайте юриста

Найпоширеніші питання

Головна » Статті » Відповіді на типові питання » Сімейне право

Як вплинути на батька, що не сплачує аліменти на дитину?
    Якщо рішення суду про примусове стягнення аліментів вже винесено і відкрито відповідне виконавче провадження, але аліменти примусово не стягуються, то відповідальність за нестягнення аліментів несе не тільки батько дитини, але й органи державної виконавчої служби.
    Для перевірки здійснення органами виконавчої служби виконавчих дій щодо стягнення аліментів стягувач має право звернутися до відповідного підрозділу виконавчої служби або конкретного державного виконавця з письмовим запитом. У такому зверненні необхідно заявити вимогу про надання повної інформації щодо проведених конкретним державним виконавцем виконавчих дій (статті 5, 11 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 606-XIV, а також статті 1, 20 Закону України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 393/96-ВР). Відповідний орган державної виконавчої служби або конкретний державний виконавець зобов'язані надати повну інформацію про стан здійснення ними виконавчих дій.
    Відповідно до статті 11-1 Закону України "Про виконавче провадження" стягувач має право знайомитися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні і письмові пояснення в процесі виконавчих дій, висловлювати свої доводи, міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, заявляти відводи, оскаржувати дії (бездіяльність) державного виконавця тощо. Згідно з вимогами статті 25 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення (вироку суду) протягом не більше ніж шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження. Строки здійснення виконавчого провадження не поширюються на час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження на період реалізації арештованого майна боржника. 
    Для виконання рішення суду державний виконавець наділений широким колом повноважень. Державний виконавець серед іншого має право отримувати інформацію від усіх юридичних осіб щодо майна, коштів боржника, оголошувати розшук його майна, порушувати клопотання перед судом щодо порушення кримінальної справи відносно боржника за невиконання рішення суду тощо. 
    До речі, згідно зі статтею 44 Закону України "Про виконавче провадження" у випадку множинності боргів та недостатності у боржника коштів для задоволення всіх стягувачів задоволення вимог кредиторів відбувається в порядку черговості. Стягнення аліментів має відбуватися у другу чергу (всього їх існує п'ять) після задоволення вимог кредиторів, забезпечених заставою. Тобто стягнення аліментів законодавець визначив як одне із першочергових завдань, які повинен здійснювати державний виконавець.
    Слід зазначити, що за умисне невиконання рішення суду передбачено кримінальну відповідальність (стаття 382 "Невиконання судового рішення" Кримінального кодексу України) у вигляді штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Відповідно до статті 88 Закону України "Про виконавче провадження" подання щодо притягнення осіб, які не виконують рішення суду, повинен готувати та надсилати до відповідних правоохоронних органів сам державний виконавець на підставі дій (бездіяльності) боржника (наприклад, неподання чи неправдивого подання відомостей про майновий стан, неповідомлення про зміну роботи чи місця проживання тощо) або відповідного клопотання стягувача.
    Крім того, статтею 164 "Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей" Кримінального кодексу України "злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років".
    Отже, для стягнення боргу особі, на користь якої винесено рішення про стягнення аліментів, доцільно використати всі викладені можливості впливу на боржника, що може змусити його сплатити борг. Для цього необхідно підготувати клопотання, заяви, в тому числі щодо порушення кримінальної справи відносно боржника за ухилення від сплати аліментів або за невиконання рішення суду, та подати їх до державного виконавця і в прокуратуру. При відсутності реагування з боку правоохоронних органів необхідно оскаржити дії (бездіяльність) винних посадових осіб до адміністративного суду.



Джерело: http://www-us.tovarish.com.ua/archive/809/Piataia_po/Yak_prymus.html
Категорія: Сімейне право | Додав: Zlata (17.06.2010)
Переглядів: 4177 | Рейтинг: 0.0/0
Каталог сайтів Украинский портАл