Середа, 24.04.2024, 20:06
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Інші питання - Сторінка 5 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Інші питання
Інші питання
ZlataДата: П`ятниця, 21.05.2010, 18:54 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Питання працевлаштування, умов та особливостей праці, захисту прав працівника, в тому числі при звільненні, а також безліч інших питань в галузі трудового законодавства так чи інакше стосуються кожного з нас. Мабуть, кожна друга працездатна людина не раз поставала перед проблемою захисту своїх трудових прав під час реалізації свого права на працю.
Тут Ви можете задати хвилюючі вас питання щодо трудового законодавства.


Подякувати за консультацію
 
СашаДата: Понеділок, 12.12.2011, 09:59 | Повідомлення # 61
Група: Гости





Ще в червні я звільнився з фірми, але зарплати за весну не отримав. Фірми довідки про залишок зарплати відмовляється давати, точніше взагалі про це не може іти розмова. Що мені зробити для її отримання.
 
ЛарисаДата: Понеділок, 12.12.2011, 15:29 | Повідомлення # 62
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Доброго дня! Допоможіть будь ласка, розібратись у такому питанні.
У селі існує дошкільний навчальний заклад, завідувач якого повинна піти у декретну відпустку. із працівників ДНЗ немає кандидатури, яка могла б замінити на посаді завідувача на час її відсутності (одна вихователька молодий спеціаліст, працює 2 місяці, один не є фахівцем), дошкільний заклад одногруповий. Із жителів села немає фахівця також. Дошкілний заклад знаходиться у одному приміщенні зі школою. Одна із учителів даної школи, яка не має повного тижневого навантаження погоджується за сумісництвом (на не повну тарифну ставку)обіймати посаду завідувача.Чи можна обіймати посаду завідувача за сумісництвом, як виключення? Як знайти правильний вихід у даній ситуації?Чи може вчитель, який знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років бути призначеним на посаду завідувача чи виконуючого обов'язки,на час декретної відпустки основного працівника? Допоможіть , будьте добрі, повна безвихідь. Завчасно вдячна.
 
ГостьДата: Середа, 14.12.2011, 08:48 | Повідомлення # 63
Група: Гости





Добрый день. Подскажите: во время моего декрета наш отдел был сокращен. Сейчас после 3 лет хочу уволиться с предприятия по сокращению. Можно ускорить процесс без 2 месяцев работы?
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 21:57 | Повідомлення # 64
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Я знаходжусь в дикретній відпустці з третьою дитиною,незабаром виходити на роботу на даний час на моє місце нікого не було оформленно... Чи можуть мене скоротити після виходу на роботу мотивуючи відсутністю потреби???????????


Питання скорочення посад знаходиться в компетенції власника підприємства або уповноваженого ним органу. Інша річ, щоб це скорочення відбувалося у межах законодавства. Особа попереджається про майбутнє вивільнення у зв'язку з реорганізацією виробництва не пізніше ніж за два місяці до звільнення. Крім того, на день звільнення роботодавець повинен здійснити повний розрахунок з працівником.
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 22:00 | Повідомлення # 65
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Саша)
Ще в червні я звільнився з фірми, але зарплати за весну не отримав. Фірми довідки про залишок зарплати відмовляється давати, точніше взагалі про це не може іти розмова. Що мені зробити для її отримання.


Напишіть письмову заяву керівництву Вашого підприємства з вимогою виплати заробітної плати. Якщо відмовлять, то пишіть скаргу до прокуратури та районної інспекції з питань праці.
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 22:18 | Повідомлення # 66
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Лариса)
Доброго дня! Допоможіть будь ласка, розібратись у такому питанні. У селі існує дошкільний навчальний заклад, завідувач якого повинна піти у декретну відпустку. із працівників ДНЗ немає кандидатури, яка могла б замінити на посаді завідувача на час її відсутності (одна вихователька молодий спеціаліст, працює 2 місяці, один не є фахівцем), дошкільний заклад одногруповий. Із жителів села немає фахівця також. Дошкілний заклад знаходиться у одному приміщенні зі школою. Одна із учителів даної школи, яка не має повного тижневого навантаження погоджується за сумісництвом (на не повну тарифну ставку)обіймати посаду завідувача.Чи можна обіймати посаду завідувача за сумісництвом, як виключення? Як знайти правильний вихід у даній ситуації?Чи може вчитель, який знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років бути призначеним на посаду завідувача чи виконуючого обов'язки,на час декретної відпустки основного працівника? Допоможіть , будьте добрі, повна безвихідь. Завчасно вдячна.


Доброго вечора!
На посаду керівника дошкільного навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності призначається особа, яка є громадянином України, має відповідну вищу педагогічну освіту не нижче освітнього кваліфікаційного рівня "спеціаліст", стаж педагогічної роботи у сфері дошкільної освіти не менш як три роки, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних
обов'язків.
Керівника та заступника керівника державного і комунального дошкільного навчального закладу призначає на посаду та звільняє з посади відповідний орган управління освітою.
Керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 22:21 | Повідомлення # 67
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Добрый день. Подскажите: во время моего декрета наш отдел был сокращен. Сейчас после 3 лет хочу уволиться с предприятия по сокращению. Можно ускорить процесс без 2 месяцев работы?


Добрый вечер! Нет, процесс ускорить нельзя. Сотрудник должен быть предупрежден об увольнении в связи с реорганизацией не позднее, чем за два месяца до увольнения. Но Вы всегда можете уволиться раньше, например, за две недели по собственному желанию.
 
СашаДата: Вівторок, 03.01.2012, 14:26 | Повідомлення # 68
Група: Гости





Підскажіть буддь-ласка як правильно написати лист в фірму з проханням розрахуватись з заробітною платою зі мною (вона заборгована ще з червня 2011 р.) чи потрібно вказувати притягом якого періоду фірма повинна зі мною розрахуватись або дати відповідь на лист, якщо потрібно то який приблизно цей період має бути. Я не знаю як його правильно написати, адже він повинен (якщо фірма не розрахується) в подальшому посилатись в суд.
 
Tiger1974Дата: Середа, 04.01.2012, 21:08 | Повідомлення # 69
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Саша)
Підскажіть буддь-ласка як правильно написати лист в фірму з проханням розрахуватись з заробітною платою зі мною (вона заборгована ще з червня 2011 р.) чи потрібно вказувати притягом якого періоду фірма повинна зі мною розрахуватись або дати відповідь на лист, якщо потрібно то який приблизно цей період має бути. Я не знаю як його правильно написати, адже він повинен (якщо фірма не розрахується) в подальшому посилатись в суд.


Доброго вечора!
За правилами сайту "Запитайте юриста" Ваше запитання відноситься до категорії платних послуг. Ваше замовлення буде виконано в найкоротший термін, після оплати послуги.
Бажаю вдачі.
 
galina0110Дата: П`ятниця, 20.01.2012, 19:57 | Повідомлення # 70
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
ЯКІ ПОДАТКИ МАЄ ПРАВО ВІДРАХОВУВАТИ ПІДПРИЄМСТВО З МАТЕРІ ОДИНОЧКИ?
 
СоняДата: Понеділок, 06.02.2012, 14:05 | Повідомлення # 71
Група: Гости





Доброго дня! Я працювала у ТзОВ неофіційно у нічну зміну. Звільнилась за наклеп. Зарплату затримали уже на 2 тиж. і ще ставлять перед фактом, що я повинна їм відшкодувати за оренду, світло, газ... Коли мені повинні видати зарплату і чи мають вони право здійснювати таке стягнення? Допоможіть будь-ласка.
 
NataДата: П`ятниця, 10.02.2012, 12:12 | Повідомлення # 72
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Подскажите, что делать в такой ситуации:
я работала в одной фирме (ООО) из которой ушла в декретный отпуск, моя трудовая книжка осталась в бухгалтерии данной фирмы. Мне скоро выходить из отпуска, а оказалось, что фирмы уже не существует, трудовая книжка исчезла в неизвестном направлении, как и директор и т.д. Как восстановить трудовую и получается нужно теперь регистрироваться в фонде занятости, когда ребёнку исполнится 3 года и декретный отпуск закончиться?
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 13.02.2012, 19:46 | Повідомлення # 73
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (galina0110)
ЯКІ ПОДАТКИ МАЄ ПРАВО ВІДРАХОВУВАТИ ПІДПРИЄМСТВО З МАТЕРІ ОДИНОЧКИ?


Податок на доходи з фізичних осіб. Єдиний соціальний внесок.
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 13.02.2012, 19:52 | Повідомлення # 74
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Соня)
Доброго дня! Я працювала у ТзОВ неофіційно у нічну зміну. Звільнилась за наклеп. Зарплату затримали уже на 2 тиж. і ще ставлять перед фактом, що я повинна їм відшкодувати за оренду, світло, газ... Коли мені повинні видати зарплату і чи мають вони право здійснювати таке стягнення? Допоможіть будь-ласка.


Доброго вечора! Якщо Ви працювали неофіційно, то гарантувати виплату заробітної плати досить важко. Взагалі, заробітна плата виплачується працівникові у день звільнення. При цьому, ніяких відрахувань на оренду, світло та газ взагалі не передбачено трудовим законодавством. Якщо у вас є хоча б які-небудь докази роботи у ТОВ, звертайтесь із скаргою до районної прокуратури.
Бажаю вдачі.
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 13.02.2012, 20:01 | Повідомлення # 75
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Nata)
Подскажите, что делать в такой ситуации: я работала в одной фирме (ООО) из которой ушла в декретный отпуск, моя трудовая книжка осталась в бухгалтерии данной фирмы. Мне скоро выходить из отпуска, а оказалось, что фирмы уже не существует, трудовая книжка исчезла в неизвестном направлении, как и директор и т.д. Как восстановить трудовую и получается нужно теперь регистрироваться в фонде занятости, когда ребёнку исполнится 3 года и декретный отпуск закончиться?


В случае полной ликвидации предприятия, работодатель должен был Вас трудоустроить. А если предприятие ликвидировалось через банкротство, то суд предприятие не мог ликвидировать предприятие без информации о полном увольнении работников. Напишите заявление в прокуратуру и опишите свою ситуацию, ждите ответа. Дальше по ситуации. Узнать существует ли фирма еще хотя бы на бумаге можно через Единый государственный реестр юридических лиц и физических лиц-предпринимателей.
Желаю удачи.
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Інші питання
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл