Четвер, 25.04.2024, 05:58
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

ЖЕК і ми - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Житлово-комунальні послуги » ЖЕК і ми (Як боротися із неякісним наданням комунальних послуг)
ЖЕК і ми
ZlataДата: Четвер, 10.02.2011, 12:41 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Тут залишаємо питання щодо взаємовідносин із житлово-експлуатаційними конторами.

Подякувати за консультацію
 
Petr Petrovi4Дата: Середа, 16.02.2011, 14:49 | Повідомлення # 2
Група: Гости





Подскажите пожалуйста... Можно ли списать долг перед комунальным хоз если ему больше 3ёх лет
списание хотя бы частично..
где-то слышал что могу уплатить за последние ТРИ года и закроют мою задолженность. Но как оформить всё правильно?
 
ZlataДата: Середа, 16.02.2011, 14:53 | Повідомлення # 3
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Petr Petrovi4)
Можно ли списать долг перед комунальным хоз если ему больше 3ёх лет списание хотя бы частично..

Petr Petrovi4, Ви маєте на увазі споживача-фізичну особу чи юридичну?


Подякувати за консультацію
 
Petr Petrovi4Дата: Середа, 16.02.2011, 15:05 | Повідомлення # 4
Група: Гости





фізичну особу...
 
ZlataДата: Середа, 16.02.2011, 15:14 | Повідомлення # 5
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Petr Petrovi4, Ви, мабуть, чули про строк позовної давності у три роки. Так, дійсно, після спливу трьох років ком. підприємство, якому Ви не оплатили послуги, не може стягнути з Вас цю заборгованість у судовому порядку. Але сплив строку позовної давності не означає, що старі борги не потрібно платити.
Однак, якщо Ви не сплатите цей борг добровільно, стягнути з Вас його примусово ЖЕК фактично не матиме можливості.
А списувати цю заборгованість чи ні - це вже питання бухгалтерії ЖЕК.


Подякувати за консультацію
 
Petr Petrovi4Дата: Середа, 16.02.2011, 15:36 | Повідомлення # 6
Група: Гости





А якщо в мене є рішення суду від 07.2008??
мені так кажуть, але я не повірив коли мені сказали, щоб я сплатив прям їм ;та ще й судові 30 гривень..30 гривень замало на здержки як на мене.
І платити ж потрібно на різні реквізити, а тут все їм сплачувати...
Справа в тому, що не бачив я ніяких рішень суду, ніяких виконавчих комісій тощо.
Але потрібна виписка з ЖЕКу , адже продаю квартиру.
Дякую за відповідь авансом

Додано (16.02.2011, 16:36)
---------------------------------------------
До речі, а договорів в мене з ними немає і був у 2000-2001!!!
За що платити то?

 
ZlataДата: Середа, 16.02.2011, 15:49 | Повідомлення # 7
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Petr Petrovi4)
А якщо в мене є рішення суду від 07.2008??

Рішення суду є дійсним для стягнення протягом трьох років. Крім того, цей строк продовжений.
Quote (Petr Petrovi4)
та ще й судові 30 гривень..30 гривень замало на здержки як на мене.

Це правильна сума.

Quote (Petr Petrovi4)
І платити ж потрібно на різні реквізити, а тут все їм сплачувати...

Це тому що ЖЕК сплатив цю суму до бюджету, а тепер за рішенням суду Ви маєте цю суму їм відшкодувати.

Quote (Petr Petrovi4)
Справа в тому, що не бачив я ніяких рішень суду, ніяких виконавчих комісій тощо.

Ви маєте право отримати копію рішення в суді. Дату та номер рішення Ви можете довідатися у ЖЕК.

Quote (Petr Petrovi4)
До речі, а договорів в мене з ними немає і був у 2000-2001!!! За що платити то?

Вимога щодо обов'язковості укладення договорів із ЖЕК у законі з'явилася зовсім недавно. У 200-2001 році такої вимоги не було, а тому діяв загальний принцип цивільного права (звісно, у тих випадках, коли не було письмових договорів): Вам було відкрито особовий рахунок у ЖЕК і надавалися певні послуги, за які Ви мали сплачувати. Так звані, фактичні договірні відносини. Довести той факт, що протягом 2000-2001 років ЖЕК надавав Вам неякісні послуги Ви вже не можете - існує строк позовної давності на всі випадки, а не тільки на стягнення.

Якщо питання принципове (але це займе багато часу), Ви можете отримавши копію рішення суду, звернутися до суду із проханням переглянути дане рішення, обов'язково додавши до заяви клопотання про поновлення строку. У заяві опишіть, що до суду не викликалися, нічого про це Вам не відомо, а тим самим Ви були позбавлені права на захист. У випадку прийняття такої заяви процес буд розпочато знову.


Подякувати за консультацію
 
ДмитроДата: Понеділок, 10.10.2011, 15:50 | Повідомлення # 8
Група: Гости





Доброго дня!
Вчора отримав від ДГКПТС "Днепротеплосеть" претензію про сплату боргу наступного змісту:

"0ПРЕТЕНЗИЯ ОБ ОПЛАТЕ ДОЛГА за оказанние услуги по теплоснабжению

Получатель ........ ж/м ..... б. ... кв. ...

Настоящей претензией Ви уведомляетесь о том, что Ваш долг перед ДГКПТС "Днепротеплосеть" за оказание услуги по теплоснабжению составляет 1393.66(!)
В случае, если Ви немедленно не оплатите задолженность, то в соответствии с разделом ІІ Гражданского процессуального кодекса Украини, Ваша задолженность будет взискана с Вас в судебном порядке без Вашего участия с наложением ареста на все Ваше имущество, включая: заработную плату, пенсию, денежние средства на банковских счетах, транспортние средства, недвижимость (квартиру, дом, гараж, и т.д.). Также, будет произведен запрет на Ваш виезд за границу! Все Ваше имущество без вашего ведома будет арестовано и реализовано в счет погашения долга!
В случае погашения задолженности в трехдневний срок с момента получения данной претензии, Ви избежите судебного разбирательства и ареста всего Вашего имущества.
Обращаем Ваше внимание, что в случае взискания задолженности в судебном порядке, с Вас будет взискана пеня за весь период неуплати задолженности(!), на Вас будут возложени судебние издержки, расходи на информациоонно-техническое обеспечение судебного рассмотрения дела, а также в порядке ст. 625 ГК Украини 3% годових за все время просрочки.

Оплату осуществлять согласно указанной квитанции!
При возникновении спорних вопросов просим обращаться по адресу:
г. Днепропетровск, ул. Артельная, 3а. каб 101 тел 788-79-19

Заказчик ДГКПТС "Днепротеплосеть" Исполнитель ООО "Юридическая компания "Юкотарс".

На іншій сторінці аркушу реквизити за якими я повинен сплатити борг.

Жодних підписів, прізвищ, печаток посадових осіб не на аркуші не має.

Сьогодні я відвідав це підприємство в якому мені пояснили що це борг з 1.1997 по 09.2002 роки. Чи мають вони право подавати на мене до суду з огляду на строк позовної давності.

Дякую за відповідь.
 
Tiger1974Дата: Неділя, 16.10.2011, 01:04 | Повідомлення # 9
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Дмитро)
Доброго дня! Вчора отримав від ДГКПТС "Днепротеплосеть" претензію про сплату боргу наступного змісту: "0ПРЕТЕНЗИЯ ОБ ОПЛАТЕ ДОЛГА за оказанние услуги по теплоснабжению Получатель ........ ж/м ..... б. ... кв. ... Настоящей претензией Ви уведомляетесь о том, что Ваш долг перед ДГКПТС "Днепротеплосеть" за оказание услуги по теплоснабжению составляет 1393.66(!) В случае, если Ви немедленно не оплатите задолженность, то в соответствии с разделом ІІ Гражданского процессуального кодекса Украини, Ваша задолженность будет взискана с Вас в судебном порядке без Вашего участия с наложением ареста на все Ваше имущество, включая: заработную плату, пенсию, денежние средства на банковских счетах, транспортние средства, недвижимость (квартиру, дом, гараж, и т.д.). Также, будет произведен запрет на Ваш виезд за границу! Все Ваше имущество без вашего ведома будет арестовано и реализовано в счет погашения долга! В случае погашения задолженности в трехдневний срок с момента получения данной претензии, Ви избежите судебного разбирательства и ареста всего Вашего имущества. Обращаем Ваше внимание, что в случае взискания задолженности в судебном порядке, с Вас будет взискана пеня за весь период неуплати задолженности(!), на Вас будут возложени судебние издержки, расходи на информациоонно-техническое обеспечение судебного рассмотрения дела, а также в порядке ст. 625 ГК Украини 3% годових за все время просрочки. Оплату осуществлять согласно указанной квитанции! При возникновении спорних вопросов просим обращаться по адресу: г. Днепропетровск, ул. Артельная, 3а. каб 101 тел 788-79-19 Заказчик ДГКПТС "Днепротеплосеть" Исполнитель ООО "Юридическая компания "Юкотарс". На іншій сторінці аркушу реквизити за якими я повинен сплатити борг. Жодних підписів, прізвищ, печаток посадових осіб не на аркуші не має. Сьогодні я відвідав це підприємство в якому мені пояснили що це борг з 1.1997 по 09.2002 роки. Чи мають вони право подавати на мене до суду з огляду на строк позовної давності. Дякую за відповідь.


Доброго вечора!
Подання позовної заяви є правом сторони.
Інша річ, що до цього боргу за Вашою заявою суд може застосувати позовну давність щодо задоволення вимог Позивача (в даному разі 3 роки).
Це, скоріше, психологічна атака на Вас. Але, будьте уважні, якщо ж сторона все ж подасть позов до суду, то не забудьте подати суду заяву про застосування строків позовної давності до вимог позивача.
Бажаю вдачі!
 
КостянтинДата: Середа, 09.11.2011, 20:15 | Повідомлення # 10
Група: Гости





Доброго дня!
В моєму договорі з Жилсервісом є пункт: "Споживач має право на проведення перевірки кількісних та якісних показників надання послуг в установленому Кабінетом Мінистрів України порядку".
Яким документом КМУ регламентується цей порядок?
Дякую за відповідь.
 
ГостьДата: Четвер, 10.11.2011, 12:49 | Повідомлення # 11
Група: Гости





Добрий день.Ось вже багато років веду боротьбу з нашим ЖеКом.Зараз мені світить судовий процес.ЖЕК подав на мене в суд за борги.На основі яких документів я можу довести, що перелік послуг , перерахованих в наданому ЖЕКом списку не є повністю розшифрований?Так в цьому списку містяться тільки слідуючі пункти: підмітання двору, вивезення сміття, аварійне обслуговування, паспортизація, обслуговування ліфта, проведення поточних ремонтів, обслуговування внутрішньої мережі.На всі мої претензії, щодо відсутності прибирання в під"їзді, неприбраних підвалів, абсолютно не облагородженого двору і тд, вони відповідають, що це не входить в тариф.І що той перелік послуг, що був прийнятий Кабінетом міністрів є тільки примірним переліком послуг.Чи можу я наполягати, що їхній список послуг свідомо приховує ті послуги, як б повинен виконувати ЖЕК? З повагою Оксана
 
Tiger1974Дата: Неділя, 27.11.2011, 23:19 | Повідомлення # 12
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Костянтин)
Доброго дня! В моєму договорі з Жилсервісом є пункт: "Споживач має право на проведення перевірки кількісних та якісних показників надання послуг в установленому Кабінетом Мінистрів України порядку". Яким документом КМУ регламентується цей порядок? Дякую за відповідь.


Доброго вечора!
Посилання на конкретні нормативно-правові акти за правилами сайту "Запитайте юриста" відносяться до категорії платних послуг.
Як правило, надання тих чи інших житлово-комунальних послуг регулюється відповідними правилами, затердженими Кабінетом Міністрів України, в яких і зазначається порядок перевірки якості наданих послуг.
Бажаю вдачі!
 
Tiger1974Дата: Неділя, 27.11.2011, 23:24 | Повідомлення # 13
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Добрий день.Ось вже багато років веду боротьбу з нашим ЖеКом.Зараз мені світить судовий процес.ЖЕК подав на мене в суд за борги.На основі яких документів я можу довести, що перелік послуг , перерахованих в наданому ЖЕКом списку не є повністю розшифрований?Так в цьому списку містяться тільки слідуючі пункти: підмітання двору, вивезення сміття, аварійне обслуговування, паспортизація, обслуговування ліфта, проведення поточних ремонтів, обслуговування внутрішньої мережі.На всі мої претензії, щодо відсутності прибирання в під"їзді, неприбраних підвалів, абсолютно не облагородженого двору і тд, вони відповідають, що це не входить в тариф.І що той перелік послуг, що був прийнятий Кабінетом міністрів є тільки примірним переліком послуг.Чи можу я наполягати, що їхній список послуг свідомо приховує ті послуги, як б повинен виконувати ЖЕК? З повагою Оксана


Доброго вечора!
Вичерпний перелік послуг, які надає ЖЕК, міститься у Вашому з ЖЕК договорі про надання послуг. В тому ж договорі і зазначено за яким тарифом ЖЕК надає Вам послуги. А весь перелік послуг і тарифи за їх надання затверджуються рішенням відповідного органу місцевого самоврядування.
Якщо у Вашому договорі відсутні послуги, які Ви вважаєте прихованими, то ЖЕК не зможе стягнути з Вас гроші за, начебто, їх надання.
Бажаю вдачі!
 
СашаДата: Четвер, 29.12.2011, 09:56 | Повідомлення # 14
Група: Гости





Добрый день, уважаемые юристы!

Я вижу, что вы уже отвечали на вопрос по-поводу "ПРЕТЕНЗИИ ОБ ОПЛАТЕ ДОЛГА за оказанние услуги по теплоснабжению", присылаемой ДГКПТС "Днепротеплосеть".

У меня ситуация немного иная и хотелось бы услышать ваше авторитетное мнение по этому поводу.

Мы купили квартиру у семьи (далее "продавцы"), прожившей в ней с 2000-го по 2010-й год. Этой семьей квартира была приобретена у старушки, проживавшей в квартире до 2000-го года.

Во время покупки нами квартиры мы обязали продавцов квартиры погасить все задолженности по коммунальным услугам (в том числе и по теплоснабжению). После погашения долгов мы проверили во всех комунальных организациях, что долгов по квартире за период проживания в ней продавцов не осталось.

Недавно мы получили "Претензию" описанную выше (ПРИЧЕМ ЕЕ НЕ ВРУЧИЛИ ЛИЧНО В РУКИ, А ПРОСТО БРОСИЛИ В ПОЧТОВЫЙ ЯЩИК!), но в качестве получателя в этой "Претензии" фигурирует фамилия старушки, жившей в нашей квартире до 2000-го года, и, соответственно, наш адрес.

------- У нас следующие вопросы, в свете описанного выше -----------
1) Правомерна ли, с точки зрения законодательства, претензия организации ДГКПТС "Днепротеплосеть" (на данный момент уже юридически несуществующей, а реорганизованной в 2006-м году в МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі") к нам, как к теперешним владельцам квартиры, по погашению долгов более чем 10-ти летней давности нажитых лицом, у которого мы лично квартиру не покупали?

2) Нужно ли нам готовиться к подаче заяви про застосування строків позовної давності до вимог позивача?

3) Правильно ли мы поняли из ваших ответов к предыдущим вопросам, что взыскание комунальных задолженостей 3-х летней давности и старше вообще невозможно, кроме случаев когда должник добровольно не выплатит задолженность?

Додано (29.12.2011, 09:56)
---------------------------------------------
По моей теме нашел вот такие телерепортажи 34-го телеканала Днепропетровска:
http://rutube.ru/tracks/5134270.html
http://rutube.ru/tracks/4944858.html

 
Tiger1974Дата: Субота, 31.12.2011, 01:08 | Повідомлення # 15
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Саша)
------- У нас следующие вопросы, в свете описанного выше -----------
1) Правомерна ли, с точки зрения законодательства, претензия организации ДГКПТС "Днепротеплосеть" (на данный момент уже юридически несуществующей, а реорганизованной в 2006-м году в МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі") к нам, как к теперешним владельцам квартиры, по погашению долгов более чем 10-ти летней давности нажитых лицом, у которого мы лично квартиру не покупали?

2) Нужно ли нам готовиться к подаче заяви про застосування строків позовної давності до вимог позивача?

3) Правильно ли мы поняли из ваших ответов к предыдущим вопросам, что взыскание комунальных задолженостей 3-х летней давности и старше вообще невозможно, кроме случаев когда должник добровольно не выплатит задолженность?


Добрый вечер!
1. Претензия Днепротеплосеть к Вам неправомерна.
2. Заявление о применении сроков исковой давности подается ответчиком, который нарушил материальное право истца. В Вашем случае вообще отсутствует нарушение прав истца. Здесь речь идет о подаче иска к ненадлежащему ответчику.
3. Да, правильно.
Желаю удачи.
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Житлово-комунальні послуги » ЖЕК і ми (Як боротися із неякісним наданням комунальних послуг)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл