Четвер, 18.04.2024, 15:41
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Безпека в родині [3]
Цикл статей щодо того, як уникнути насилля в сім'ї, що робити, якщо це все ж таки сталося, куди звертатися по допомогу, а також юридична інформація з цього приводу.
Безпека на вулиці [1]
Безпека вашого житла [1]
Інше [0]
Візьміть участь у голосуванні щодо захисту прав споживачів
Наше опитування
На Вашу думку, кращій професіонал це -
Всього відповідей: 569
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Запитайте юриста

Найпоширеніші питання

Головна » Статті » Корисна інформація » Безпека вашого житла

Як захистити квартиру від злодіїв?
  «Правильні» двері – запорука успіху

  У справі захисту майна дріб'язків немає. І найголовніша мета хазяїна, зробити шлях злодія до заповітних «скарбів» складним і тернистим. Для цього з самого входу у квартиру злодій повинен витратити якнайбільше часу. Існує більше шансів, що сусіди викличуть міліцію, п
обачивши незнайому людину, що довго перебуває коло дверей.
Зараз усі поголовно кинулися міняти вхідні двері на так званий бюджетний варіант – китайські двері. Можна сказати - на радість злодіям. Такі двері розкриваються консервним ножем, а замок за пару хвилин розкривається звичайною викруткою. Дешево, але абсолютно не надійно. Гарні двері – суцільнометалеві. Коштують такі зразки від 300$, зате ні вибити, ні розрізати їх неможливо. Важливо, щоб двері відкривалися не всередину квартири (їх сутужніше зламати), і щоб між дверима й дверною коробкою не було зазорів.
Вибір дверей – справа, безумовно, важлива. Але ще ретельніше потрібно поставитися до вибору замка. Витратитися на гарний замок слід навіть більше, чим на покупку дверей. Обов'язково придбайте урізний замок на заклепках. Накладний зламується шляхом зняття передньої панелі й видалення серцевини замка. Займає це кілька хвилин. Тому вибираємо замок урізний і обов'язково із секретом. 
Чим більше оборотів ключа передбачено, тим надійніше замок. В ідеалі повинно бути 3-4 оберти. Ще дуже важливу роль у забезпеченні безпеки відіграють ригелі замка. Це такі «пальчики», які висуваються при повороті ключа. Їх повинно бути не менше двох. Чим більше, тем краще.
Як уже було сказано, не скупимося, замок купуємо імпортний (вітчизняні надійними не назвеш). До речі, не важливо, два, три або п'ять замків будуть установлені. Краще поставити один, але дуже надійний. А ще корисно буде встановити засувку зсередини або повісити старий добрий ланцюжок – так ви будете в безпеці. Буде здорово, якщо ви збільшите кількість перешкод і додатково встановите тамбурні двері. І ще. Не потрібно купувати двері з позолоттю, що кричить про те, що за нею живуть забезпечені люди. Навіщо зайвий раз спокушати злодіїв.

Захист вікон

  Захист від злодіїв повинен бути максимально комплексним. Тому установкою дверей і замка не обійтися. Сучасні злодії часто проникають у житло не через двері, а через вікна. Більше того, вони навіть умудряються розкривати пластикові вікна. Але й проти лома можна знайти заходи. 
  Зараз є така послуга як бронювання стекол. Зсередини квартири на скло наклеюється спеціальна плівка, яка через кілька днів стає єдиним цілим зі склом. Таке вікно не розбити каменем або молотком, і навіть при вибуху, воно просто деформується, а не б'ється. Послуга не з дешевих – метр такого чудоскла обійдеться вам від 20 до 50 доларів. Зате ви можете вибрати тоновану плівку, що й від сонця вкриє, і від цікавих поглядів. Та й теплоізоляція вийде відмінна. Загалом, овчинка коштує вироблення. 
  При замовленні нових пластикових вікон з'ясуйте у продавця, чи є можливість оснастити їх спеціальною протизламною фурнітурою (спеціальні запірні елементи, які забезпечують захист вікна від злому). Ця фурнітура коштує не так уже й дорого, зате виробники такої фурнітури стверджують, що навіть ґрати не прийдеться ставити. Причому, придбаваючи фурнітуру певного класу захисту (від першого до третього), ви можете захистити житло як від безінструментального злому (перший клас), так і від злому із застосуванням монтування й лома (третій клас).
Існує можливість монтажу такої фурнітури на вже встановлені вікна. До речі, добре для вас і погано для незваних гостей буде, якщо ви остеклите балкон або лоджію – додаткові перешкоди зроблять свою справу.
А чи знаєте ви, що половина квартирних крадіжок здійснюється через відкриту кватирку? Так-так, особливо влітку будьте пильні!
Крім бронювання стекол, існує й ще один старий добрий виду захисту – ґрати. Існуючий вибір ґрат дозволить вам підібрати будь-який візерунок, колір, тому почувати себе як у в'язниці ви не будете. Зате відчуєте себе в цілковитій безпеці. Найкращі з погляду безпеки – стаціонарні ґрати із прутка (товщина не менш 10 мм, краще 12-15 мм – його неможливо розпиляти ножівкою). Їх неможливо розпиляти або зірвати, тому незваним гостям шлях у ваше житло замовлений. Але от у випадку пожежі або інших форсжмажорів, стаціонарні ґрати можуть зіслужити погану службу. Якщо єдиний способом вибратися із квартири залишиться вікно, ви виявитеся в безвихідному становищі. Тому рекомендується хоча б одне вікно у квартирі оснащувати розстібними ґратами (ставнями).
Є такий варіант як розсувні ґрати (гармошки), ними можна оснастити не тільки вікна, але й двері. Правда, з погляду захисту від злодіїв – це самий уразливий варіант. Багато з людей ставлять ґрати усередині вікон (між рамами) або із внутрішньої сторони вікна. Теж надійний варіант, але й знов-таки небезпечний у випадку пожежі.
Багато вважають, що ставити ґрати на вікна коштує тільки на перших поверхах. Це не так! Усі вікна, близько яких проходять труби, пожежні сходи, біля яких перебувають які-небудь будівлі – уразливі. А якщо врахувати альпіністські навички сучасних злодіїв, те краще захистити абсолютно всі вікна.
Ну й ще один спосіб захистити вікна – рольставні. Ви, безсумнівно, бачили такі ввечері на вікнах і дверях закритих бутиків. Такі «жалюзі» відмінний варіант для дачі або частки будинку. Вони оснащені захистом від розкриття зовні, зате зсередини відкриваються-закриваються натисканням кнопки. Вартість таких ставень "кусається" – від 30 доларів за квадратний метр плюс установка.

Професійна охорона

Після зміцнення тилів можна подумати й про професійну охорону. Якщо ви можете це собі дозволити.
  За півтисячи гривень ви можете встановити сигнализацию-пугалку. При проникненні в житло, спрацьовує оглушливе ревіння, і ваші пильні сусіди, у випадку вашої відсутності, викличуть міліцію. Цей варіант може врятувати вам життя, якщо злодії проникнуть у житло вночі, принаймні, від оглушливого гуркоту ви прокинетеся, а злодії (не факт, але найчастіше так) злякаються й утечуть. Абонплати в такої сигналізації, як розумієте, немає. Як немає й гарантій схоронності вашого майна. Є ще варіант – автономна GsmСигналізація. У випадку незаконного вторгнення у ваше житло, обладнання розсилає смс або дзвонить (у випадку з голосовим модулем) на зазначений телефон – хазяїна, а хазяїн у свою чергу викликає міліцію. Тут теж не потрібна абонплата, вартість такої сигналізації близько 1000 гривень.
  Гарантії безпеки даються Вам тільки при підключенні сигналізації до пульта державної або приватної охорони. Держохорона обійдеться вам десь в 200-350 гривень на місяць (плюс одноразові витрати на установку устаткування приблизно 3000 гривень). Приватна – набагато дорожче (до 500 грн. на місяць) плюс стільки ж за установку. Отже, варіант номер один. Монтується сигналізація у квартирах зі стаціонарним телефоном. Це займе близько десяти днів, але такий варіант не підходить, якщо у вас немає телефону. Тому найчастіше (правду сказати, і дорожче) воліють установлювати GsmСигналізацію з підключенням на пульт. У цьому випадку смсповідомлення тривоги одержує не тільки хазяїн квартири, але й черговий охорони, після чого дуже оперативно до вас виїжджає група охоронців. До речі, крім стандартних датчиків у вашій квартирі встановлять (на ваше бажання) датчик розбиття скла або відкриття дверей. Вони виключать появу неправильних викликів.
Останнім часом GsmКанал широко використовується й охоронними агентствами. І якщо раніше для посилки тривожного сигналу використовувалися провідні телефонні лінії або радіоканал, те тепер навіть наявність телефонного номера у квартирі не перешкода для установки сигналізації. Правда, за вартістю (і установки, і абонплати) найдешевший телефонний канал, на другому місці – радіоканал. Надійність зростає в тому ж порядку. Тому звичайно солідні фірми використовують відразу кілька каналів: один – основний, другий – допоміжний.
Найбільшим плюсом залучення до охорони житла охоронних фірм є їхня компетенція. Досвідчені й колишні фахівці розроблять індивідуальний план захисту житла. Як правило, цей план буде комплексним. Приміром, вам порадять установити двоє дверей, одна з яких буде броньована. Після того, як злодій розкриє першу (звичайну) двері, в агентстві спрацює сигнал попередження, і за час поки грабіжник буде возитися із другими (броньованими) дверми, наряд охоронців прибуде на місце злочину. Те ж саме можна зробити й з вікнами – противозламна фурнітура й ґрати зсередини квартири. І ще, практично всі охоронні контори гарантують матеріальну відповідальність за охоронюване майно. Навіть від цієї думки легшає на душі, чи не так?
Як варіант – надійно буде встановити відеоспостереження, щоправда, коштувати це буде приблизно 200 доларів, та й жити « під прицілом» відеокамер зможе не кожний. Зате по запису міліція зможе встановити особистість злодія, що збільшить шанси на повернення вашого майна.
  Є ще один варіант – кнопка екстреного виклику. Як у фільмах про пограбування банків. Тільки тепер кнопку ставлять не під стільницею, а інтегрують у брелок або мобільний телефон. Якщо ви застанете грабіжників удома або на вашу квартиру буде зроблений напад, така кнопка зможе в буквальному значенні врятувати вам життя. Але допомогти вона зможе, якщо ви натиснете її. Якщо вас будинку не буде, користі від неї нуль. Та й такі кнопки люблять натискати діти, і якщо це відбудеться, вам доведеться заплатити за неправильний виклик. На сьогоднішній день такий вид бездротової сигналізації дуже популярний через свою оперативність – ви нажали кнопку, і через 5-7 хвилин приїхала охорона. У кожному разі, усі нюанси вам підкажуть фахівці.
Деякі вмільці легко звичайну веб-камеру роблять домашнім шпигуном, шляхом нескладних маніпуляцій можна переглянути, що ж діється в тебе будинку, перебуваючи в офісі. 

Виверти «професійних» злодіїв

  Злодії діляться на кілька категорій. Від звичайних злодіїв (підлітки, наркомани і т.д.) у принципі дуже добре допоможуть описані вище заходи. Професіоналів, гастролерів віднадити набагато сутужніше. Вони довго вибирають ціль, вистежують, знають розпорядок дня хазяїв. Присутність таких злодіїв легко помітити. Невідомі люди періодично з'являються у дворі, годинами стирчать у під'їздах – це повинно викликати підозру. Щоб довідатися, чи був хазяїн будинку, приміром, в обідню перерву, вони підкладають під килимок у дверей крекер. Якщо він буде цілий – квартира порожня. Також вони залишають якісь позначки на дверях, кидають поламані сірники. Якщо ви таке виявили – вживайте заходів. Для початку сповістите про це сусідам. Попереджений – значить озброєний. Намагайтеся не залишати квартиру надовго. Доручіть бабусі із квартири напроти поглядати за вашою квартирою у вічко, бабусі таку справу люблять і нікого з поля зору не випустять.
На двері одного київського під'їзду одного разу з'явилося оголошення про цькування тарганів. Усім мешканцям, що планують бути відсутніми із 3 до 5 годин дня, пропонувалося залишити у дверей порожні банки для отрути. У той день було пограбовано сім квартир – саме ті, хазяї яких баночки виставили. От вам і злодійська заповзятливість. 
Є й «свої» злодії – вони знайомі з вами, або знайомі ваших знайомих. Якимось чином вони довідаються про вашу відсутність і крадуть коштовні речі. Були випадки, коли грабіжниками виявлялися діти сусідів, яким було доручено поливати квіти під час відпустки… У них навіть ключі були – занадто велика спокуса.
Тому не слід спокушати долю і не поширюватися про свої покупки, доходи, плани на відпочинок. Людина, що почула це краєм вуха (у черзі або в офісі), може «навести» на ваше житло злодіїв.

Як «обдурити» злодія

  Цей розділ присвячується тим людям, яким не по кишені наймати професіоналів для охорони квартири. Виявляється, злодія буває легше злякати й обхитрувати, ніж зупинити. Що для цього потрібно? Фантазія.
  Саме надійне – найняти консьєржку. Як правило, це одна з мешканців під'їзду, яка всіх «своїх» знає в обличчя й чужинця не пропустить уже точно. Якщо скинутися з кожної квартири по 10-30 гривень на місяць – ви зможете отримати приголомшливу «сигналізацію».
Домофон, виявляється, помічник злодіїв. Як розповів мені знайомий слідчий, багато злодіїв відслідковували графік знаходження хазяїна будинку через домофон. Набирали номер квартири й чекали відповіді. Немає відповіді – немає хазяїна. А якщо хтось бере трубку представляються листоношею або працівником водоканалу. А іноді й просто просять «на хлібець». Так що радимо звернути увагу на, що зачастили «помилкові» дзвінки.
На другому місці – собака. Друг людини й ворог злодіїв. Добре буде завести ротвейлера або вівчарку, але підійде й звичайний пекінес, головне щоб не ручний був і лунко гавкав. До речі, будь-якого собаку (не старше восьми місяців) можна видресирувати для охорони житла. Коштує це до 400 доларів, зате платите раз і все життя в безпеці.
Якщо ви їдете у відпустку, не забудьте створити видимість вашої присутності. Залишіть включеним світло, повісьте на балкон сушитися білизну, поставте при вході включене радіо. Попросите надійних (!!!) сусідів або родичів забирати вашу пошту.
До речі, наклейка на двері «об'єкт перебуває під охороною» повинна збентежити злодія. Знайти її можна в мережі, роздрукувати й наклеїти вище – так складніше буде розглянути «підробку».

Де зберігати гроші?

  В інтернеті є багато рад на цю тему. Однозначно можна порадити не зберігати гроші в речах, дитячих іграшках, сервантах, крупах, зливальних бачках. А де ж тоді? Отут ви вже самі собі хазяї – виявіть фантазію й не додержуйтеся порад з інтернету, їх читають усі, і злодії теж. Єдина порада: улаштувати кілька схованок – не факт, що злодій знайде їх усі.
  Для заможних людей є додаткові варіанти – ощадкаси, банки, банківські скриньки. Останні є самими надійними. Послуга ця не з дешевих (2000 гривень у рік), зате скриньки ці перебувають у підземних сховищах. А вони не зрівняються зі схованкою у квартирі… Правда, речі, покладені в скриньку, не страхуються, а випадки бувають різні. Якщо вирішили купити сейф – вибирайте поважче. 
   

Категорія: Безпека вашого житла | Додав: Zlata (23.03.2011)
Переглядів: 3458 | Рейтинг: 5.0/1
Каталог сайтів Украинский портАл