Вівторок, 17.09.2019, 01:55
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Візьміть участь у голосуванні щодо захисту прав споживачів
Наше опитування
На Вашу думку, кращій професіонал це -
Всього відповідей: 568
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Запитайте юриста

Головна » 2011 » Березень » 23 » Порядок обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість.
19:12
Порядок обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість.
ДПА України своїм листом від 12.01.2011 р. N 691/7/23-7017/43 роз'яснює окремі питання застосування постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 N 1224 "Про затвердження Порядку обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість".
Так, абзацом 5 пункту 2 Порядку, розробленого відповідно до пп. б) п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України, передбачено, що касовий апарат повинен забезпечувати друкування касового чека, який містить відомості про загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг). 

Пункт 1 Порядку визначає, що електронний контрольно-касовий апарат (далі - касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями, у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об'єктом оподаткування. Тобто зазначеною нормою передбачається розподіл товарів (послуг) за позиціями відносно податкових груп.

В той же час, Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 N 199, передбачено, що податкова група - група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких підлягають обкладанню ПДВ за однією і тією ж ставкою, або група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких не підлягають обкладанню ПДВ, а також передбачено, що літерне позначення ставки ПДВ - літера, що відповідає певній податковій групі.

Враховуючи зазначене, відповідно до абз. 5 п. 2 Порядку загальна сума ПДВ має бути відображена по чеку взагалі у розрізі позицій відносно податкових груп (груп товарів), а не щодо кожного товару.

Разом з тим, пунктом 3 діючого Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 N 614 "Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", фіскальний касовий чек на товари (послуги) повинен містити для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ".

Таким чином, діючі до 01.01.2011 вимоги до розрахункових документів залишаються чинними і на сьогодні.


Переглядів: 832 | Додав: Tiger1974 | Рейтинг: 0.0/0
Каталог сайтів Украинский портАл