Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу? - Цивільне право - Відповіді на типові питання - Найпоширеніші питання - Персональный сайт
Четвер, 08.12.2016, 23:01
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Візьміть участь у голосуванні щодо захисту прав споживачів
Наше опитування
На Вашу думку, кращій професіонал це -
Всього відповідей: 548
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Запитайте юриста

Найпоширеніші питання

Головна » Статті » Відповіді на типові питання » Цивільне право

Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу?
Хто з нас хоч раз у житті не робив ремонт у власній оселі? Це стихійне лихо не обійшло своєю увагою жодного власника житла. Але, якщо ремонт робить сусід? При цьому цілодобово, не зважаючи на час доби та святкові і вихідні дні, коли Вам хочеться відпочити від важких трудових буднів, а домовитися із сусідом по-доброму не виходить? Тоді на захист Вашого права на відпочинок приходить закон.
Отже, які права та обов’язки Вашого сусіда під час виконання ремонтних робіт Вам слід знати?
Відповідно до статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (в редакції Закону України від 03.06 2004 р. № 1745-ІV) жилі будинки і прибудинкові території належать до захищених об'єктів. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен   перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом,  забороняється у робочі дні з двадцять першої  до  восьмої  години,  а  у  святкові  та  неробочі  дні - цілодобово.
Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення  ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок  зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у  святкові  та  неробочі  дні. Шум, що утворюється під  час  проведення  будівельних  робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
У випадку, якщо шум із квартири сусіда, що виконує ремонтні роботи не поширюється за межі його квартири, він має право не попереджати Вас про початок таких робіт. Це ж правило поширюється і на випадки виконання робіт з попередження і ліквідації аварій або інших надзвичайних ситуацій.
Відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах передбачено ст. 182 Кодексу про адміністративні правопорушення в Україні.
Так вказаною статтею передбачено, що порушення вимог законодавчих та інших  нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян. Ті ж самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією предметів порушення тиші або без такої. 
Слід зазначити, що для цілей адміністративного та кримінального права сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.
Відповідно до ст. 6.1.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податкова соціальна пільга встановлюється у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.09р. №1646-VI з 1 січня 2010р. мінімальну заробітну плату встановлено у розмірі 869грн.
Таким чином, не законослухняний сусід вперше може бути оштрафований на суму від 2172,5 грн. до 6517,5 грн.
Для того, щоб притягти сусіда до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавчих актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах необхідно, щоб на сусіда було складено протокол про адміністративне правопорушення уповноваженою на те особою.
Протокол про правопорушення, передбачене ст. 182 Кодексу про адміністративні правопорушення в Україні має право складати уповноважені на те посадові особи органів  внутрішніх  справ.
Отже, якщо Вам не вдалося вирішити питання сусідського ремонту мирним шляхом – сміливо викликайте працівника міліції, який має зафіксувати факт порушення тиші у протоколі про адміністративне правопорушення.
Категорія: Цивільне право | Додав: Zlata (22.05.2010)
Переглядів: 2109 | Рейтинг: 0.0/0
Каталог сайтів Украинский портАл