Вівторок, 23.04.2024, 05:28
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Розлучення - Сторінка 6 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Розлучення
Розлучення
ГостьДата: Вівторок, 21.06.2011, 20:28 | Повідомлення # 76
Група: Гости





Доброго дня! У нас квартира придбана в кредит, який ще зовсім не погашений. Кредит оформлений на чоловіка, чи має дружина право на квартиру і як можна її розділити при розлученні
 
НатаДата: Четвер, 23.06.2011, 21:28 | Повідомлення # 77
Група: Гости





добрий вечір. підскажіть будь-ласка мені потрібний зразок спільної заяви подружжя до суду на розлучення, договір про аліменти і чи зможемо ми поділити майно після розлучення не в судовому порядку ? як це зробити ?
 
ГостьДата: Неділя, 26.06.2011, 12:11 | Повідомлення # 78
Група: Гости





Доброго дня. А скажіть будь ласка, які потрібно документи подати щоб отримувати аліменти? (Я до вас зверталася. Повідомлення №72. там написана причина)Дякую.
 
ZlataДата: Четвер, 30.06.2011, 21:28 | Повідомлення # 79
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня! У нас квартира придбана в кредит, який ще зовсім не погашений. Кредит оформлений на чоловіка, чи має дружина право на квартиру і як можна її розділити при розлученні

Доброго вечора.
Незалежно від того, чи квартира була придбана у кредит, чи готівкою, чи оформлена вона на обох (мається на увазі договір купівлі-продажу), чи на когось одного з подружжя - у будь-якому випадку майно, придбане за час шлюбу є спільною сумісною власністю подружжя.
Згадайте, коли Ви оформляли кредит, Ви стовідсотково разом ходили до нотаріуса, де Ви підписували згоду на отримання кредиту - тобто фактично оформлюючи договір кредитування на чоловіка, ви обидва діяли спільно, як подружжя.
Таким самим чином Ви маєте діяти і при поділі квартири. Як Ви це питання вирішите - це на Ваш розсуд, як домовитеся із чоловіком, варіантів безліч. Ви можете укласти будь-який договір щодо квартири та умов її використання. Ви можете поділити її порівну, в тому числі вартість невиплаченого кредиту, Ви можете залишити квартиру комусь одному, а інший виплачує половину вартості квартири і т.д. Насправді ви з чоловіком можете вирішити це питання будь-яким підходящим для вас обох способом.
У випадку ж, якщо ви не зможете дійти згоди, Ви маєте знати, що половина цієї квартири належить Вам.


Подякувати за консультацію
 
ZlataДата: Четвер, 30.06.2011, 21:33 | Повідомлення # 80
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Ната)
добрий вечір. підскажіть будь-ласка мені потрібний зразок спільної заяви подружжя до суду на розлучення, договір про аліменти і чи зможемо ми поділити майно після розлучення не в судовому порядку ? як це зробити ?

Доброго вечора.
Майно, що перебуває у спільній сумісній влсності, ви маєте право поділити або не ділити взагалі, коли вам схочеться. Єдине, що у випадку, якщо протягом 3 років Ви майно не поділите, але захочете це зробити пізніше, то Вам доведеться ділити майно в порядку цивільного судочинства, а не сімейного.
Ви маєте право поділити майно будь-який зручним та сприйнятним для Вас способом , навіть за усною домовленістю або Ви можете укласти будь-який цивільно-правовий договір щодо майна як без його нотаріального посвідчення, так і з ним (окрім майна, що вимагає державної чи нотаріальної ресєтрації).


Подякувати за консультацію
 
ZlataДата: Четвер, 30.06.2011, 21:36 | Повідомлення # 81
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня. А скажіть будь ласка, які потрібно документи подати щоб отримувати аліменти? (Я до вас зверталася. Повідомлення №72. там написана причина)Дякую.

Доброго вечора.
Вам необхідно звернутися із позовною заявою до суду. До позову слід додати:
- копію свідоцтва про одруження;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- довідку з УПСЗН про розмір отримуваної допомоги на дитину;
- довідку про доходи з місця роботи.


Подякувати за консультацію
 
ГостьДата: Субота, 02.07.2011, 22:30 | Повідомлення # 82
Група: Гости





Доброго вечора!Підскажіть будь-ласка,в разі складання матирею заповіту на одну з дочок(які там не приписані),інші зможуть потім оскаржити в суді?Якщо допустимо спадкоємець не доживе до переоформлення,то хто тоді перший претендент?

Додано (02.07.2011, 23:30)
---------------------------------------------
Скажіть будь-ласка,я хочу купити квартиру,яка є спільною сумісною власністю,дружина згодна(являється мені родичкою),чоловік не відомо буде колись претендувати чи ні,на даний час не відоме його місце знаходження.При розлученні майно не ділилось.Є нотаріус який згодився оформити купівлю-продаж.Якщо раптом він зявиться і звернеться до суду,яку частину він зможе відсудити?В разі його смерті його родичі можуть претендувати на це майно?

 
ZlataДата: Вівторок, 05.07.2011, 22:33 | Повідомлення # 83
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго вечора!Підскажіть будь-ласка,в разі складання матирею заповіту на одну з дочок(які там не приписані),інші зможуть потім оскаржити в суді?Якщо допустимо спадкоємець не доживе до переоформлення,то хто тоді перший претендент?

Добрий вечір.
Quote (Гость)
Якщо допустимо спадкоємець не доживе до переоформлення,то хто тоді перший претендент?

Ваше питання мнене трохи насторожило cool . Про всяк випадок повідомляю, що не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя. bag
Quote (Гость)
Підскажіть будь-ласка,в разі складання матирею заповіту на одну з дочок(які там не приписані),інші зможуть потім оскаржити в суді?

Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).
Таким чином, якщо інші дочки не мають права на обов'язкову частку у спадщині, то оскаржити заповіт буде практично неможливо. Принаймні, з цієї підстави.

Quote (Гость)
Якщо допустимо спадкоємець не доживе до переоформлення,то хто тоді перший претендент?

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Таким чином, якщо спадкоємець (одна з дочок) не доживе до прийняття спадщини - вона перейде до осіб, зазначених вище (по відношенню до дочки, на яку було складено заповіт, тобто, в першу чергу, до її дітей, наприклад).


Подякувати за консультацію
 
ZlataДата: Вівторок, 05.07.2011, 22:42 | Повідомлення # 84
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
Скажіть будь-ласка,я хочу купити квартиру,яка є спільною сумісною власністю,дружина згодна(являється мені родичкою),чоловік не відомо буде колись претендувати чи ні,на даний час не відоме його місце знаходження.При розлученні майно не ділилось.Є нотаріус який згодився оформити купівлю-продаж.Якщо раптом він зявиться і звернеться до суду,яку частину він зможе відсудити?В разі його смерті його родичі можуть претендувати на це майно?

В даному випадку Ви описуєте дуже дивну ситуацію...
По-перше, договір купівлі-продажу спільного сумісного майна не може бути укладений без згоди обох власників (чоловіка і дружини в даному випадку). Нотаріус, який погоджується на посвідчення такої угоди дуже ризикує... Такий договір є нікчемним, тобто недійсним від моменту укладення в силу закону.
Таким чином, якщо колишній чоловік з'явиться, він має право вимагати не просто повернення свої частки, а всієї квартири, оскільки у разі укладення нікчемного договору, сторони, що його уклали, мають повернути одна одній все, що було отримано за цим договором.
Так само і у випадку смерті чоловіка - якщо його рідні захочуть отримати належні йому 50% - Ви можете втратити квартиру в цілому...
Дуже ризикована і до того ж незаконна угода, але рішення приймати Вам.


Подякувати за консультацію
 
ЛенаДата: Субота, 09.07.2011, 14:32 | Повідомлення # 85
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Доброго дня!Мій чоловік подав заяву на розлучення.Сьогодні я отримала заказний лист з документами про розлучення!Я з чоловіком і дитиною проживаємо разом з моєю мамою в маминій квартирі.Чоловік завжди пізно повертається додому і влаштовує скандали!Все це вислуховую я,наш син і усі сусіди.Я неможу це більше терпіти!Суд відбудеться через 2 місяці!Чоловік тут не прописаний!Чи можу я зібрати Його речі і прогнати до його батьків-де він і прописаний?...завчасно дякую за пораду!!..
 
ZlataДата: Субота, 09.07.2011, 22:34 | Повідомлення # 86
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Лена)
Доброго дня!Мій чоловік подав заяву на розлучення.Сьогодні я отримала заказний лист з документами про розлучення!Я з чоловіком і дитиною проживаємо разом з моєю мамою в маминій квартирі.Чоловік завжди пізно повертається додому і влаштовує скандали!Все це вислуховую я,наш син і усі сусіди.Я неможу це більше терпіти!Суд відбудеться через 2 місяці!Чоловік тут не прописаний!Чи можу я зібрати Його речі і прогнати до його батьків-де він і прописаний?...завчасно дякую за пораду!!..

Лена, вітаю!
Якщо Ваш чоловік дійсно не прописаний за адресою, де Ви проживаєте, а ця квартира до того ж належить не Вам, а Вашій метері, то у нього фактично немає правових підстав взагалі перебувати в цьому житлі. Тому Ви можете сміливо з ним попрощатися, тим більше, що він сам не бажає продовжувати спільного життя.
Бажаю Вам успіхів.


Подякувати за консультацію
 
ГостьДата: Субота, 23.07.2011, 19:00 | Повідомлення # 87
Група: Гости





Допоможіть, будь ласка!
Моя мати проживає з вітчимом в будинку, який дістався йому після смерті батьків, вже 15 років. Є 2 дитини, 1 спільна дитина - 10 років.Після розлучення вітчим хоче виписати нас з будинку. Чи має мати право на розподіл будинку та спільно нажитого майна.

Після чорнобильської катастрофи, як постраждалим (переселенцям), був на даний будинок на 5 осіб та був приватизований на всіх. Після чого проживши в ньому 5 років двоє осіб виписались, та деякий час в даному будинку не проживали. Чи матимуть вони право на частину цього будинку?
Завчасно дякую!
 
ZlataДата: Вівторок, 26.07.2011, 23:02 | Повідомлення # 88
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Quote (Гость)
Допоможіть, будь ласка! Моя мати проживає з вітчимом в будинку, який дістався йому після смерті батьків, вже 15 років. Є 2 дитини, 1 спільна дитина - 10 років.Після розлучення вітчим хоче виписати нас з будинку. Чи має мати право на розподіл будинку та спільно нажитого майна.

Доброго вечора.
Зважаючи на той факт, що Ваша мати досить тривалий час (15 років) проживає у будинку, що перейшов її чоловікові як спадок, вона може претендувати на частку цього будинку. Ажде Сімейний кодекс України визначає, що у випадку, якщо вартість майна одного з подружжя значно збільшилася за рахунок спільної праці та зусиль обох з подружжя, то таке майно слід вважати їх спільної сумісною власністю. Думаю, що за 15 років ведення спільного господарства будинок утримувався спільними зусиллями.
Щодо того, щоб усіх виписати - то це неможливо. Зняти людину з реєстрації (виписати) можна лише за її згодою або через суд і ніяк інакше. Тим більше, виписати неповнолітню власну дитину ніхто йому не дозволить! Факт розлучення не припиняє права на проживання в будинку всіх членів сім'ї, що проживали разом до розлучення.

Quote (Гость)
Після чорнобильської катастрофи, як постраждалим (переселенцям), був на даний будинок на 5 осіб та був приватизований на всіх. Після чого проживши в ньому 5 років двоє осіб виписались, та деякий час в даному будинку не проживали. Чи матимуть вони право на частину цього будинку?

Незалежно від того, де ці 2 особи проживали та були зареєстровані - вони є співвласниками приватизованого будинку і мають, відповідно, частку в ньому. Звісно, вони братимуть участь у його розподілі.


Подякувати за консультацію
 
ДАНАДата: Четвер, 28.07.2011, 22:42 | Повідомлення # 89
Група: Гости





Добрий вечір!
Така ситуація: мій брат жив з своєю дружиною і двома неповнолітніми дітьми з 2004 р. у будинку моїх батьків, єдиною власницею якого є моя мама.Зареєстровані всі члени його сім"ї і він у власному будинку мами його дружини. Скажіть, будь ласка, чи має право на частку будинку моїх батьків дружина мого брата у випадку розподілу майна, якщо протягом двох останніх років було зроблено капітальний ремонт будинку спільними коштами моєї мами, брата та його дружини?
 
Tiger1974Дата: П`ятниця, 29.07.2011, 19:46 | Повідомлення # 90
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (ДАНА)
Добрий вечір! Така ситуація: мій брат жив з своєю дружиною і двома неповнолітніми дітьми з 2004 р. у будинку моїх батьків, єдиною власницею якого є моя мама.Зареєстровані всі члени його сім"ї і він у власному будинку мами його дружини. Скажіть, будь ласка, чи має право на частку будинку моїх батьків дружина мого брата у випадку розподілу майна, якщо протягом двох останніх років було зроблено капітальний ремонт будинку спільними коштами моєї мами, брата та його дружини?


Доброго вечора!
Ні, дружина брата не має права на частку у будинку, оскільки цей будинок не є ні власністю подружжя, ні власністю Вашого брата, а належіть Вашій матері.
Єдине на що може розраховувати дружина, це на компенсацію вкладених нею у ремонт грошей, але це треба довести документально (чеки, квитанції і т.і.).
Бажаю вдачі!
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Сімейне право » Розлучення
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл