Четвер, 28.03.2024, 11:36
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Відпустки - Сторінка 6 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Відпустки
Відпустки
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 21:34 | Повідомлення # 76
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня! Просимо консультацію на питання: На який період може надаватись відпустка без збереження заробітної плати жінці, яка виховує дитину-інваліда з дитинства, якщо дитині виповнилось 8 років. Працівниця надала медичний висновок терміном на 6 місяців.


Доброго вечора!
Законодавством про відпустки встановлено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку:
1) матері або батьку, який має дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
2) матері яка виховує дитину інваліда, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
3) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може
надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
Крім того, жінці, яка працює і має або дитину-інваліда надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
Таким чином, згідно з вимогами законодавства ви не можете надати жінці відпустку тривалістю в 6 місяців. Але, на мій погляд, з деякими перервами жінці можна надати декілька видів відпустки.
10 днів оплачуваної за дитину - інваліда + 30 днів за хворим по крові (висновок мед.закладу у вас є) + 14 днів як матері, яка має дитину - інваліда + 15днів за сімейними обставинами. Таким чином буде 2,5 місяці. Ну, а далі хай вирішує сама - чи працювати, чи звільнятись.
Бажаю вдачі.
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 21:51 | Повідомлення # 77
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго вечора!У зв'язку із змінами до закону про відпустки "одинока мати" має право на додаткову соціальну відпустку.Законодавством не передбачено перелік документів,які підтверджують, що мати дійсно виховує дитину сама.Але роботодавець вимагає довідки від вуличкому, та з навчального закладу, про те, що біологічний батько участі у вихованні дитини не приймає.Таких довідок ніхто не видає(глухий кут). Скажіть будь-ласка як я можу отримати право на таку відпустку?(про місцезнаходження біологічного батька навіть немаю уявлення)Згідно якого документу я можу узяти такі довідки? Чи яким іншим документом я можу довести, що дійсно виховую дитину без участі батька?


Доброго вечора! Для підтвердження факту, що батько не бере участі у вихованні дитини, можуть бути пред'явлені, наприклад, довідка з ЖЕКу про реєстрацію особи за місцем проживання, рішення органів опіки та піклування або суду щодо виховання батьком дитини тощо. Крім того, можна надати копію свідоцтва про народження дитини. Якщо Ви отримуєте допомогу як одинока мати в органі праці та соціального захисту населення, то можна взяти довідку там, що Ви маєте статус одинокої матері.
В усякому разі раджу взяти довідку у квартального про склад сім'ї та із РАГСу, що відомості про батька записані до свідоцтва про народження за Вашою вказівкою, а потім звернутися із письмовою заявою про надання відпустки до роботодавця і додати перелічені вище документи, які будуть у Вас в наявності. Якщо роботодавець і потім буде відмовляти у наданні відпустки, Ви можете написати скаргу до районного відділу інспекції з питань праці чи до прокуратури.
Бажаю вдачі.
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 27.12.2011, 21:52 | Повідомлення # 78
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (English_1)
Чи можна оформити декретну відпустку на батька, якщо він є інвалідом ІІІ групи і отримує пенсію?

Ні, не можна.
 
ГостьДата: Вівторок, 03.01.2012, 19:37 | Повідомлення # 79
Група: Гости





Добрий вечір.Порадьте будь-ласка. Моїй третій дитині 12,01,2012р. випрвнюється 3 роки. Коли я маю виходити 12.01 чи 13.01 ы чи я повинна писати якусь заяву ?
 
ГостьДата: Середа, 04.01.2012, 17:25 | Повідомлення # 80
Група: Гости





Після закінчення відпустки без збереження заробітної плати(в зв*язку з навчанням) я не з*являвся на роботі на протязі 2 днів,їх зарахували як прогули і хочуть звільнити. Чи можу я продовжити відпустку так щоб вона їх перекрила?
 
ГостьДата: Середа, 04.01.2012, 19:23 | Повідомлення # 81
Група: Гости





Добрий вечір. Я мати трьох неповнолітніх дітей. В січні закінчюється відпустка по догляду а меншою дитиною. Чи мають право мене звыльнити ?
 
Tiger1974Дата: Середа, 04.01.2012, 20:50 | Повідомлення # 82
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Добрий вечір.Порадьте будь-ласка. Моїй третій дитині 12,01,2012р. випрвнюється 3 роки. Коли я маю виходити 12.01 чи 13.01 ы чи я повинна писати якусь заяву ?


Доброго вечора!
Приступити до виконання трудових обов'язків ви повинні з 13.01. Щодо заяви, це на розсуд адміністрації. Взагалі, заява після виходу із відпустки не є обов'язковою, але і її надання роботодавцю не буде помилкою.
 
Tiger1974Дата: Середа, 04.01.2012, 20:52 | Повідомлення # 83
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Після закінчення відпустки без збереження заробітної плати(в зв*язку з навчанням) я не з*являвся на роботі на протязі 2 днів,їх зарахували як прогули і хочуть звільнити. Чи можу я продовжити відпустку так щоб вона їх перекрила?

Відпустка без збереження заробітної плати (у разі її надання) надається лише на період навчально-екзаменаційної сесії.
 
Tiger1974Дата: Середа, 04.01.2012, 21:04 | Повідомлення # 84
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Добрий вечір. Я мати трьох неповнолітніх дітей. В січні закінчюється відпустка по догляду а меншою дитиною. Чи мають право мене звыльнити ?


Доброго вечора!
Звiльнення жiнок, якi мають дiтей вiком до трьох рокiв (до шести рокiв - на період відпустки по догляду до 6-ти років), одиноких матерiв при наявностi дитини вiком до чотирнадцяти рокiв або дитини-iнвалiда з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крiм випадкiв повної лiквiдацiї пiдприємства, установи, органiзацiї, коли допускається звiльнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жiнок здiйснюється також у випадках їх звiльнення пiсля закiнчення строкового трудового договору. На перiод працевлаштування за ними зберiгається середня заробiтна плата, але не бiльше трьох мiсяцiв з дня закiнчення строкового трудового договору.
 
ГостьДата: Четвер, 12.01.2012, 17:22 | Повідомлення # 85
Група: Гости





Доброго вечора!
Підкажіть, будь-ласка, в нас на місце декретчиці прийняли нову працівницю. Як її відобразити у штатному розписі? До даної посади додати ще одну штатну одиницю чи ні? При чому ми у табелі відображаємо її окремою одиницею
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 16.01.2012, 19:49 | Повідомлення # 86
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго вечора! Підкажіть, будь-ласка, в нас на місце декретчиці прийняли нову працівницю. Як її відобразити у штатному розписі? До даної посади додати ще одну штатну одиницю чи ні? При чому ми у табелі відображаємо її окремою одиницею


Доброго вечора!
Нічого в штатному розкладі змінювати немає необхідності, адже працівника ви прийняли на роботу на час відсутності основного працівника.
 
ГостьДата: Понеділок, 16.01.2012, 21:35 | Повідомлення # 87
Група: Гости





Добрий вечір! Підскажіть, будь-ласка, де можна знайти інформацію про те, які саме діти-інваліди(з якими захворюваннями) потребують догляду? Якщо це дитина з вродженою вадою серця після операціі, але він відвідуе школу? ЧИ МИ МОЖЕМО ПРЕТЕНДУВАТИ НА ДОБАВКУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ІНВАЛІДОМ?
(Закон 3133-17 від 08,04,11)
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 17.01.2012, 22:13 | Повідомлення # 88
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Добрий вечір! Підскажіть, будь-ласка, де можна знайти інформацію про те, які саме діти-інваліди(з якими захворюваннями) потребують догляду? Якщо це дитина з вродженою вадою серця після операціі, але він відвідуе школу? ЧИ МИ МОЖЕМО ПРЕТЕНДУВАТИ НА ДОБАВКУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ІНВАЛІДОМ? (Закон 3133-17 від 08,04,11)


Добрго вечора!
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, які
перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Щодо призначення надбавки, Вам необхідно звернутись до управління праці і соціального захисту населення. Розгорнута відповідь, з посиланням на нормативно-правові акти за умовами сайту "Запитайте юриста" є платною послугою.
Бажаю вдачі.
 
odriДата: Середа, 18.01.2012, 11:07 | Повідомлення # 89
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Добрий день. Працюю викладачем з вересня 2000 року, маю двох неповнолітніх дітей ( 12 і 4 роки). Друга дитина народилась у липні 2007 року. Протягом 2007-2010 років перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, при цьому з вересня 2008 року працювала на умовах неповного робочого дня. З вересня 2010 року приступила до роботи на повне навантаження. Жодого разу мені не надавалась додаткова відпустка (незручно переривати навчальний процес). Зараз чекаю третю дитину і знаходжусь у відпустці по вагітності і пологах (з 3.01.2012 по 8. 05.2012). Хотіла б до декретної відпустки приєднати всі невикористані за попередні роки додаткові відпустки.Чи маю я на це право? За які роки мені належать додаткові відпустки? Чи «заробила» я додаткові відпустки, працюючи на умовах неповного робочого дня під час відпустки по догляду за дитиною? На який максимальний термін додатковиої відпустки можна мені розраховувати, якщо цю відпустку будуть складати всі невикористані за попередні роки додаткові відпустки? Дякую за відповідь.
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 13.02.2012, 20:38 | Повідомлення # 90
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (odri)
Добрий день. Працюю викладачем з вересня 2000 року, маю двох неповнолітніх дітей ( 12 і 4 роки). Друга дитина народилась у липні 2007 року. Протягом 2007-2010 років перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, при цьому з вересня 2008 року працювала на умовах неповного робочого дня. З вересня 2010 року приступила до роботи на повне навантаження. Жодого разу мені не надавалась додаткова відпустка (незручно переривати навчальний процес). Зараз чекаю третю дитину і знаходжусь у відпустці по вагітності і пологах (з 3.01.2012 по 8. 05.2012). Хотіла б до декретної відпустки приєднати всі невикористані за попередні роки додаткові відпустки.Чи маю я на це право? За які роки мені належать додаткові відпустки? Чи «заробила» я додаткові відпустки, працюючи на умовах неповного робочого дня під час відпустки по догляду за дитиною? На який максимальний термін додатковиої відпустки можна мені розраховувати, якщо цю відпустку будуть складати всі невикористані за попередні роки додаткові відпустки? Дякую за відповідь.


Добрий вечір.
Ви маєте право приєднати до відпустки по вагітності і пологах щорічну відпустку (основну і додаткову - 2012 року). При цьому, загальна тривалість щорічної відпустки не може перевищувати 59 календарних днів. За інші роки Ви можете отримати компенсацію при звільненні.
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Відпустки
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл