Четвер, 18.04.2024, 23:14
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Інші питання - Сторінка 4 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Інші питання
Інші питання
ZlataДата: П`ятниця, 21.05.2010, 18:54 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Питання працевлаштування, умов та особливостей праці, захисту прав працівника, в тому числі при звільненні, а також безліч інших питань в галузі трудового законодавства так чи інакше стосуються кожного з нас. Мабуть, кожна друга працездатна людина не раз поставала перед проблемою захисту своїх трудових прав під час реалізації свого права на працю.
Тут Ви можете задати хвилюючі вас питання щодо трудового законодавства.


Подякувати за консультацію
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 20.09.2011, 20:38 | Повідомлення # 46
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня.у мене таке запитання .Я 4.07.2011р.подала документи до центру зайнятості,а 7.07. положили в лікарню .Я була на лікарняному по 2.09.2011р.Мені відмовили у виплаті лікарняних .Чи законно це?Дякую.


Доброго вечора!
Для громадян, зареєстрованих у державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, підбирається протягом семи календарних днів з моменту реєстрації підходяща робота.
Якщо громадянин у період пошуку роботи не відвідував центр зайнятості у визначені дні через хворобу або з інших поважних причин, що підтверджується відповідними документами, строк пошуку підходящої роботи продовжується на строк дії поважної причини. У такому разі громадянин повинен звернутися до державної служби зайнятості у день, що настає після видужання чи закінчення дії обставин, зумовлених іншою поважною причиною.
Для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не зареєстрований як фізична особа - підприємець та не займається видами діяльності, що визначені частиною третьою статті 1 Закону України "Про зайнятість населення".
Таким чином, допомогу по безробіттю Ви зможете отримати лише після закінчення реєстрації в ЦЗ, яка в свою чергу закінчиться після Вашого звернення до ЦЗ після одужання.
А виплата лікарняних під час перебування на обліку в ЦЗ не передбачена.
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 20.09.2011, 20:51 | Повідомлення # 47
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Наталія)
Доброго дня! Науково-педагогічний працівник (зав. кафедри) звернувся до ВНЗ з проханням про виплату надбавки за стаж наукової роботи. Йому відмовляють з наступних причин. Ст 58 Закону "Про освіту" передбачає виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків.Реалізовується вона відповідно до Постанови КМУ 78 від 31.01.2001, але педагогічного стажу в працівника менше ніж наукового (він був на державній службі, яка не зараховується до педагогічного стажу, а до наукового зараховується).А Постанова КМУ № 494 від 14.04.2004 р. поширюється на наукових працівників державних наукових установ та організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, державних підприємств, які пройшли атестацію згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", державних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів колишніх УРСР, СРСР, інших республік СРСР. В законі "Про наукову і науково-технічну діяльність" поняття наукового працівника і науково-педагогічного - різні. Чи зобовязаний ВНЗ виплачувати надбавку за стаж наукової роботи? Дякую заздалегідь за відповідь.


Доброго вечора!
Надбавка за стаж наукової роботи виплачується:
- науковим працівникам державних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, які працюють на посадах, зазначених у переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Згідно з Переліком посада завідуючого кафедрою відноситься до таких посад.
Тому ВНЗ повинен виплачувати надбавку зав. кафедрою за стаж наукової роботи.
Бажаю вдачі!
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 20.09.2011, 20:59 | Повідомлення # 48
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня! Я закінчив ВНЗ 2009 р.(державник). Протягом 2 років я працював не офіційно. Вирішив знайти роботу по спеціальності і звернувся в службу зайнятості. Потрібна довідка про надання можливості самостійного працевлаштування. В ВНЗ мені її не видали по причині, що пройшло більше 6 міс. з дня закінчення ВНЗ. (ВНЗ направлення на роботу не давав, тільки вимагав довідку про місце влаштування). Чи можливо мені взяти довідку про самостійне працевлаштування? Чи взагалі можливо стати на облік в службу зайнятості по спеціальності(диплому).


Доброго вечора!
Довідка про самостійне працевлаштування Вам не потрібна, оскільки вона подається лише у разі звернення до ЦЗН не пізніше року з моменту закінчення ВНЗ.
У Вашому випадку можливо стати на облік на загальних підставах.
Для цього необхідно подати до ЦЗН паспорт, диплом про освіту та віськовий квиток (за наявності), а також написати відповідну заяву.
Бажаю вдачі!
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 20.09.2011, 21:12 | Повідомлення # 49
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Неля)
Я закінчила ВНЗ на державній основі. За направленням на роботу, яке мені видав ВНЗ(після того, як я його сама знайшла, щоб уникнути конфліктів, які мені щедро обіцяли), мені було відмовлено у працевлаштуванні. На моє прохання надати довідку про самостійне працевлаштування відділ кадрі ВНЗ відмовив. Проте мене примушуют самостійно шукати собі роботу чи через державну службу зайнятості і відробляти бюджетні кошти університету. Але за угодою, укладеною з ВНЗ, останній повинен мене працевлаштувати, а я повинна відпрацювати. Чи маю я відпрацьовувати три роки за спеціальністю, якщо ВНЗ мене в результаті не працевлаштував, але відпрацювання і копію трудової книжки вимагає?


Доброго вечора!
Усі умови підготовки спеціалістів за державним замовленням прописані у Вашій угоді. Прочитайте її уважно. Там повинні бути обов'язки ВНЗ щодо Вашого працевлаштування та Ващі права у разі невиконання ВНЗ умов щодо Вашого працевлаштування. І з кола цих прав і визначайте своє подальше спілкування з ВНЗ.
Крім того, випускникові, якому відмовлено в прийнятті на роботу після прибуття до місця призначення, замовник компенсує витрати, пов'язані з переїздом випускника і членів його сім'ї як до місця призначення, так із поверненням до постійного місця проживання (якщо він був направлений до іншої місцевості) згідно з визначеними в угоді умовами.
У разі відмови у прийнятті на роботу за призначенням і звернення молодих фахівців до центрів зайнятості замовники відшкодовують державній службі зайнятості всі витрати, пов'язані з працевлаштуванням, перепідготовкою, виплатою допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги в розмірі стипендії під час проходження професійної підготовки та перепідготовки.
Спори, що виникають у разі порушень угоди, розглядаються в судовому порядку.
Бажаю вдачі.
 
luda777Дата: Субота, 24.09.2011, 08:52 | Повідомлення # 50
Перехожий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
доброго дня, шоновні юристи! Допоможіть будь-ласка, у такій справі, відповідно до п.91 Інструкції про порядок одчислення зарплати працівникам освіти ( №102, від 15.04.93 із змінами) сказано, що керівнику дошкільного закладу дозволяється виконувати роботу вихователя у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень. Скажіть, як юридично правильно це оформити? Чи потрібно ще якісь документи крім дозволу начальника відділу освіти? чи табелюються ці години окремо чи входять до відпрацьованого зального часу?(якщо вважати, що день керівника ненормований? Дякую!
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 26.09.2011, 19:14 | Повідомлення # 51
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (luda777)
доброго дня, шоновні юристи! Допоможіть будь-ласка, у такій справі, відповідно до п.91 Інструкції про порядок одчислення зарплати працівникам освіти ( №102, від 15.04.93 із змінами) сказано, що керівнику дошкільного закладу дозволяється виконувати роботу вихователя у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень. Скажіть, як юридично правильно це оформити? Чи потрібно ще якісь документи крім дозволу начальника відділу освіти? чи табелюються ці години окремо чи входять до відпрацьованого зального часу?(якщо вважати, що день керівника ненормований? Дякую!


Доброго вечора!
Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).
Оформляється дозвіл начальника відділу освіти відповідним наказом.
Табелюються ці години окремо як робота, яка виконується поза місцем основної роботи в основний робочий час.
Бажаю вдачі.
 
РусланаДата: Середа, 12.10.2011, 14:40 | Повідомлення # 52
Група: Гости





Мені ВНЗ після закінчення навчання за державні кошти не дав ні направлення, ні довідки про можливість самостійного працевлаштування.Скажіть будь ласка, що в такій ситуації робити. Я від ВНЗ вимагаю дати хоча б довідку, щоб стати на біржу праці
 
Tiger1974Дата: Субота, 15.10.2011, 21:45 | Повідомлення # 53
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Руслана)
Мені ВНЗ після закінчення навчання за державні кошти не дав ні направлення, ні довідки про можливість самостійного працевлаштування.Скажіть будь ласка, що в такій ситуації робити. Я від ВНЗ вимагаю дати хоча б довідку, щоб стати на біржу праці


Читайте уважно Вашу угоду з ВНЗ. Якщо в угоді зазначено, що ВНЗ зобов'язаний Вас працевлаштувати, то вимагайте цього.
Зверніться з письмовою заявою до адміністрації ВНЗ. Якщо Вам відмовлять, то звертайтесь до суду чи прокуратури.
 
ЮлияДата: Вівторок, 01.11.2011, 21:34 | Повідомлення # 54
Група: Гости





Я окончила педагогический университет в 2002 году.Получила диплом специалиста - учитель математики и информатики. По специальности до 2010 года не работала. Имеют ли право требовать от меня подтверждения моего диплома специалиста и прохождением аттестации и смогу ли я проходить аттестацию через 3 года после начала работы преподавателем?
 
Tiger1974Дата: Понеділок, 14.11.2011, 21:52 | Повідомлення # 55
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Юлия)
Я окончила педагогический университет в 2002 году.Получила диплом специалиста - учитель математики и информатики. По специальности до 2010 года не работала. Имеют ли право требовать от меня подтверждения моего диплома специалиста и прохождением аттестации и смогу ли я проходить аттестацию через 3 года после начала работы преподавателем?


Доброго вечора!
Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.
Ця вимога не розповсюджується на педагогічних працівників, які працюють перші п'ять років після закінчення вищого навчального закладу.
Оскільки Ви не працювали після закінчення ВНЗ, то Вам буде проведена позачергова атестація за поданням керівника чи педагогічної ради навчального закладу з метою присвоєння кваліфікаційної категорії.
Бажаю вдачі!
 
ГостьДата: Середа, 16.11.2011, 12:10 | Повідомлення # 56
Група: Гости





Доброго дня. Підкажіть будь-ласка як вирішити наступне питання: лікарня звільнила зубного лікаря по скорочення штатів, але в трудовій книзі був пропущений запис про, те що дільнична лікарня була передана на баланс районної лікарні і виходить, що приймав на посаду голова сільської ради, а звільняв головний лікар.Як виправити цей недолік??? Велике спасибі.
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 22.11.2011, 21:21 | Повідомлення # 57
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня. Підкажіть будь-ласка як вирішити наступне питання: лікарня звільнила зубного лікаря по скорочення штатів, але в трудовій книзі був пропущений запис про, те що дільнична лікарня була передана на баланс районної лікарні і виходить, що приймав на посаду голова сільської ради, а звільняв головний лікар.Як виправити цей недолік??? Велике спасибі.


Доброго вечора!
Необхідно звернутися з письмовою заявою за останнім місцем роботи з вимогою про внесення змін до трудової книжки. На підставі заяви відділ кадрів вносить відповідні зміни до трудової книжки. Бажаю вдачі!
 
ГостьДата: Середа, 23.11.2011, 21:43 | Повідомлення # 58
Група: Гости





Я отримала диплом бакалавра. Чи можу , я працювати в сбу
 
Tiger1974Дата: Неділя, 27.11.2011, 22:46 | Повідомлення # 59
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Я отримала диплом бакалавра. Чи можу , я працювати в сбу

Кадри Служби безпеки України складають: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби.
До органів Служби безпеки України приймаються на конкурсній, добровільній і договірній основі громадяни України, здатні за діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров'я ефективно виконувати службові обов'язки. Критерії професійної придатності, зокрема юридичної обізнаності, визначаються кваліфікаційно-нормативними документами, які затверджуються Головою Служби безпеки України.
Кількісний склад співробітників Служби безпеки України визначається Президентом України за поданням Голови Служби безпеки України, виходячи з потреб надійного захисту державної безпеки України, в межах встановленого бюджету.
 
ГостьДата: Четвер, 08.12.2011, 16:03 | Повідомлення # 60
Група: Гости





Я знаходжусь в дикретній відпустці з третьою дитиною,незабаром виходити на роботу на даний час на моє місце нікого не було оформленно... Чи можуть мене скоротити після виходу на роботу мотивуючи відсутністю потреби???????????
 
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Інші питання
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл