П`ятниця, 19.04.2024, 20:40
Вітаю Вас Гость | RSS

Запитайте юриста

Інші питання - Сторінка 2 - Юридична консультація

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Архів - тільки для читання
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Інші питання
Інші питання
ZlataДата: П`ятниця, 21.05.2010, 18:54 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 119
Статус: Offline
Питання працевлаштування, умов та особливостей праці, захисту прав працівника, в тому числі при звільненні, а також безліч інших питань в галузі трудового законодавства так чи інакше стосуються кожного з нас. Мабуть, кожна друга працездатна людина не раз поставала перед проблемою захисту своїх трудових прав під час реалізації свого права на працю.
Тут Ви можете задати хвилюючі вас питання щодо трудового законодавства.


Подякувати за консультацію
 
ВікторіяДата: Субота, 19.03.2011, 17:17 | Повідомлення # 16
Група: Гости





Доброго вечора!
Я науковий працівник історичного музею.Працюю на цій посаді 4,5 років. Нещодавно з"ясувала, що мені не виплачують доплату за стаж роботи, який становить 10 відсотків від заробітньої плати! На запитання "чому?", почула відповідь, що "сама винна, бо не повідомила бухгалтера, що пропрацювала вже 3 роки".Але я не знала чи отримую доплату, тому що нам не видають коришків і я не знала яку маю отримувати зарплату! Як мені отримати не виплачені за цей період кошти?
 
Tiger1974Дата: Субота, 19.03.2011, 21:53 | Повідомлення # 17
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Вікторія)
Доброго вечора! Я науковий працівник історичного музею.Працюю на цій посаді 4,5 років. Нещодавно з"ясувала, що мені не виплачують доплату за стаж роботи, який становить 10 відсотків від заробітньої плати! На запитання "чому?", почула відповідь, що "сама винна, бо не повідомила бухгалтера, що пропрацювала вже 3 роки".Але я не знала чи отримую доплату, тому що нам не видають коришків і я не знала яку маю отримувати зарплату! Як мені отримати не виплачені за цей період кошти?

Доброго вечора!
У відповідності до вимог діючого трудового законодавства роботодавець повинен повідомляти працівників про розміри нарахованої заробітної плати та відрахувань з неї. Обов'язок контролю за вислугою років працівників та підтвердження права на виплати відповідних надбавок покладається на підрозділи по роботі з персоналом (відділи кадри) роботодавців.
Для розв'язання проблеми Вам необхідно звернутися до роботодавця з письмовою заявою про підтвердження вислуги років, достатньої для нарахування відповідної надбавки та про здійснення перерахунку заробітної плати у зв'язку з невиплатою надбавки з вини роботодавця.
Якщо роботодавець не зробить перерахунок та відмовиться виплатити заборгованість - звертайтеся до судую
Бажаю вдачі!

 
ГостьДата: П`ятниця, 01.04.2011, 10:16 | Повідомлення # 18
Група: Гости





Доброго дня! Чи маю я, які небудь привілегії. Працюю і у мене дитина до 1 року
 
Tiger1974Дата: Вівторок, 05.04.2011, 20:16 | Повідомлення # 19
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня! Чи маю я, які небудь привілегії. Працюю і у мене дитина до 1 року

Доброго вечора!
У відповідності до чинного трудового законодавства Ви маєте наступні "пільги":
- не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років;
- жінки, які мають дітей віком до трьох років, в разі неможливості виконання попередньої роботи переводяться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку трьох років.Якщо заробіток жінок на легшій роботі є вищим, ніж той, який вони
одержували до переведення, їм виплачується фактичний заробіток;
- за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства;
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за
спеціальністю;
- жінкам, що мають дітей віком до півтора року, надаються, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини. Ці перерви надаються не рідше ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна.
При наявності двох і більше грудних дітей тривалість перерви встановлюється не менше години. Строки і порядок надання перерв установлюються власником або
уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації і з врахуванням бажання матері. Перерви для годування дитини включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком;
- на підприємствах і в організаціях з широким застосуванням жіночої праці організовуються дитячі ясла, дитячі садки, кімнати для годування грудних дітей, а також кімнати особистої гігієни жінок.
Бажаю вдачі!

 
ЛарисаДата: Четвер, 12.05.2011, 18:46 | Повідомлення # 20
Група: Гости





Доброго вечора, я методист із питань дошкільної освіти. у даний час виникло гостро питання щодо подвійного підпорядкування дошкільних навчальних закладів: відділу освіти та засновнику, сільським та селищним радам. Органи місцевого самоврядування наполягають на призначенні керівників ДНЗ, так як вони платять заробітну плату. Як правильно поступити? якими документами керуватись щоби переконати? завчасно вдячна за відповідь.
 
Tiger1974Дата: Неділя, 15.05.2011, 08:44 | Повідомлення # 21
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Лариса)
Доброго вечора, я методист із питань дошкільної освіти. у даний час виникло гостро питання щодо подвійного підпорядкування дошкільних навчальних закладів: відділу освіти та засновнику, сільським та селищним радам. Органи місцевого самоврядування наполягають на призначенні керівників ДНЗ, так як вони платять заробітну плату. Як правильно поступити? якими документами керуватись щоби переконати? завчасно вдячна за відповідь.

Доброго ранку, Ларисо!
По-перше, Законом України "Про дошкільну освіту" встановлено, що органами управління в системі дошкільної освіти зокрема є: обласні, Київська та Севастопольська міські, районні державні адміністрації та підпорядковані їм органи управління, у сфері управління яких перебувають дошкільні навчальні заклади; органи місцевого самоврядування.
По-друге, відповідно до Закону України "Про освіту", в Україні для управління освітою створюються система державних органів управління і органи громадського самоврядування.
Тобто, до органів управління освітою відносяться місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування і підпорядковані їм органи управління освітою.
А, відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", до повноважень органів місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти в межах їх компетенції належить зокрема і здійснення добору, призначення на посади та звільнення з посад керівних кадрів у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.
В свою чергу, у тому ж Законі встановлено, що керівника та заступника керівника державного і комунального дошкільного навчального закладу призначає на посаду та звільняє з посади відповідний орган управління освітою.
Крім того, Законом України "Про освіту" передбачено, що керівники навчальних закладів, що є комунальною власністю, призначаються районними органами управління освітою за попереднім погодженням з місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Таким чином, виходячи з норм цих Законів, призначення керівника дошкільного закладу здійснюється відділом (управлінням) освіти за попереднім погодженням з органом місцевого самоврядування (засновником).
Бажаю вдачі!

 
ГостьДата: Четвер, 09.06.2011, 08:38 | Повідомлення # 22
Група: Гости





Підкажіть будьласка, чи має право інвалід 3 гр. працюючи за контрактом вимагати на підприємстві оздоровчу путівку до оздоровчого цетру. Якщо так, то на яких підставах?
 
Tiger1974Дата: Четвер, 09.06.2011, 20:13 | Повідомлення # 23
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Підкажіть будьласка, чи має право інвалід 3 гр. працюючи за контрактом вимагати на підприємстві оздоровчу путівку до оздоровчого цетру. Якщо так, то на яких підставах?


По-перше, що Ви маєте на увазі під словом "контракт". Якщо це цивільно-правова угода, то ні. А якщо це особлива форма трудового договору, то необхідно з'ясувати його умови. Але, скоріше за все, умов щодо забезпечення працівника санаторно-курортним лікуванням у контракті не зазначено.
По-друге, під "оздоровчими путівками" слід розуміти можливість оздоровлення за рахунок органів соціального страхування за направленням закладу охорони здоров'я.
 
ГостьДата: Четвер, 16.06.2011, 13:02 | Повідомлення # 24
Група: Гости





Університет (педагогічний) направив мене як студента бюджетника на роботу в дуже далеке й глухе село.При цьому мене запевняли, що я зможу взяти відкріплення в цьому селі, якщо знайду роботу в місті. Роботу знайшла. Зателефонувавши директору школи, зрозуміла, що ні за яких умов відкріплення вона мені не дасть, бо їй потрібен спеціаліст. Тож не знаю, що робити. Життя показує, що навіть ті, хто проігнорував направлення від вузу, живі здорові та щасливі, працюють на приватних фірмах.
Весілля у мене цього літа, але, на жаль, чоловік не має вищої освіти (лише коледж)і не є військовим. Здоров'я у мене слабке (тому й така паніка перед роботою в селі, умови там не найкращі для таких "дохлячків"), але звчайно ж я не інвалід. Є у мене старенька бабуся (87 років), яка потребує догляду, оскільки крім двох онуків нікого в неї немає. Але у мене є старша сестра, тобто я не єдина її піклувальниця.Ніяк не зрозумію, чому я повинна ставати кріпаком через те, що держава забезпечила мене низькопробною,нікому не потрібною освітою.Віддала цій освіті все здоров'я, а що тепер? Зарпалта вчителя дозволить мені вилікуватися й забезпечити собі гідне життя?Та я б поїхала в село працювати врешті-решт, якби не чоловік. Залишається два варiанти: або дати хабара в селі, або проігнорувати взагалі і чекати "лист щастя". Порадьте щось, дуже прошу.

Додано (16.06.2011, 14:02)
---------------------------------------------
Ще додам дещо. На першому курсі ми укладали угоду, що відпрацюємо 3 роки.Але угода дійсна здається до червня чи липня 2011 року. Це означає, що угода вже не дійсна і ніхто нікому нічого не винен?

 
ЛарисаДата: П`ятниця, 17.06.2011, 10:58 | Повідомлення # 25
Група: Гости





Доброго дня! Мені дали виклик на здачу державних екзаменів та захисту дипломної з 25 травня по 12 червня. Справа в тім, що я захистилася 31 травня. Тепер на роботі мені хочуть відрахувати заробітну плату за 12 днів, оскільки диплом буде виписаний 31 травня. Чи мають право так вчинити, якщо виклик до 12 червня?
 
Tiger1974Дата: Середа, 22.06.2011, 20:19 | Повідомлення # 26
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Лариса)
Доброго дня! Мені дали виклик на здачу державних екзаменів та захисту дипломної з 25 травня по 12 червня. Справа в тім, що я захистилася 31 травня. Тепер на роботі мені хочуть відрахувати заробітну плату за 12 днів, оскільки диплом буде виписаний 31 травня. Чи мають право так вчинити, якщо виклик до 12 червня?


Доброго вечора!
Згідно з чинним законодавством, відпустка у зв'язку з навчанням надається у разі успішного виконання навчального плану, а тому підтвердженням його виконання є довідка навчального закладу про успішне складання слухачем навчально-екзаменаційної сесії з відміткою про прибуття та вибуття слухача.
У Вашому випадку в довідці ВНЗ повинно бути 31 травня як день вибуття з навчального закладу. Якщо ж у довідці зазначено, що до 12 червня Ви перебували на навчанні, то не може бути ніякої мови про відрахування коштів за відпустку із заробітної плати.
Якщо ж Вам довідка з ВНЗ не видавалася, то останнім днем відпустки буде день видачі диплому, оскільки відрахування з ВНЗ тісно пов'язане саме з ним, тобто Ви не могли перебувати на навчанні в той час як вже відраховані з ВНЗ. В такому випадку роботодавець дійсно правий.
 
Tiger1974Дата: Середа, 22.06.2011, 20:21 | Повідомлення # 27
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Університет (педагогічний) направив мене як студента бюджетника на роботу в дуже далеке й глухе село.При цьому мене запевняли, що я зможу взяти відкріплення в цьому селі, якщо знайду роботу в місті. Роботу знайшла. Зателефонувавши директору школи, зрозуміла, що ні за яких умов відкріплення вона мені не дасть, бо їй потрібен спеціаліст. Тож не знаю, що робити. Життя показує, що навіть ті, хто проігнорував направлення від вузу, живі здорові та щасливі, працюють на приватних фірмах. Весілля у мене цього літа, але, на жаль, чоловік не має вищої освіти (лише коледж)і не є військовим. Здоров'я у мене слабке (тому й така паніка перед роботою в селі, умови там не найкращі для таких "дохлячків"), але звчайно ж я не інвалід. Є у мене старенька бабуся (87 років), яка потребує догляду, оскільки крім двох онуків нікого в неї немає. Але у мене є старша сестра, тобто я не єдина її піклувальниця.Ніяк не зрозумію, чому я повинна ставати кріпаком через те, що держава забезпечила мене низькопробною,нікому не потрібною освітою.Віддала цій освіті все здоров'я, а що тепер? Зарпалта вчителя дозволить мені вилікуватися й забезпечити собі гідне життя?Та я б поїхала в село працювати врешті-решт, якби не чоловік. Залишається два варiанти: або дати хабара в селі, або проігнорувати взагалі і чекати "лист щастя". Порадьте щось, дуже прошу.Додано (16.06.2011, 14:02)---------------------------------------------Ще додам дещо. На першому курсі ми укладали угоду, що відпрацюємо 3 роки.Але угода дійсна здається до червня чи липня 2011 року. Це означає, що угода вже не дійсна і ніхто нікому нічого не винен?


Відповідно до Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, випускники, які уклали угоду з вищим навчальним закладом після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років.
При цьому не важливо, коли закінчується термін дії угоди, оскільки вона є різновидом договору, який не може бути виконаний сторонами одночасно - спочатку ВНЗ здійснює підготовку спеціаліста, а вже потім спеціаліст виконує свою, обов'язкову умову угоди - працює 3 роки за місцем призначення.
Щодо щасливого життя Ваших знайомих - покаже час.
Мені також, наприклад, незрозуміло - навіщо Ви за власним бажанням навчалися "низькопробній,нікому не потрібній освіті". Ви сама погодилися на умови ВНЗ щодо безкоштовної освіти, а тому не може бути й мови про "кріпацтво".
 
ГостьДата: Четвер, 30.06.2011, 09:37 | Повідомлення # 28
Група: Гости





Доброго дня!Я офіційно пропрацювала кур'єром в тур фірмі(є запис в трудовій),де мені постійно затримували заробітну платню-на місяць-два.Я звільнилася в кінці травня,але за 2 місяці зарплату так і не віддали.Куди можна звернутися з заявою в м. Києві(бо я не сильно розумію чи це прокуратура одна в місті чи прив*язана до певного району) про не надану зар.плату(чи скаргою)і куди, в які строки я можу її подати.
 
Tiger1974Дата: Четвер, 30.06.2011, 19:44 | Повідомлення # 29
Експерт
Група: Администраторы
Повідомлень: 429
Статус: Offline
Quote (Гость)
Доброго дня!Я офіційно пропрацювала кур'єром в тур фірмі(є запис в трудовій),де мені постійно затримували заробітну платню-на місяць-два.Я звільнилася в кінці травня,але за 2 місяці зарплату так і не віддали.Куди можна звернутися з заявою в м. Києві(бо я не сильно розумію чи це прокуратура одна в місті чи прив*язана до певного району) про не надану зар.плату(чи скаргою)і куди, в які строки я можу її подати.


Доброго вечора!
У випадку, якщо з Вами не розрахувались при звільненні, необхідно звернутись до суду з позовною заявою у якій просити суд стягнути з Вашого колишнього роботодавця заборгованість по зоробітній платі аж до дня остаточного розрахунку (фактичного). Тобто, якщо Ви звільнилися, наприклад 01.06.2011 і роботодавець винен Вам заробітну плату хоча б за один день Ви можете вимагати від роботодавця розрахуватися за весь період по день фактичної виплати заробітної плати.
Якщо ж Ви бажаєте лише отримати заборговану Вам заробітну плату, то буде достатньо написати скаргу до районного відділу Державної інспекції України з питань праці чи до районної прокуратури.
Вимога щодо виплати заробітної плати не має позовної давності, але не слід її відкладати на тривалий час, оскільки роботодавець може сам ліквідуватися чи стати банкротом, а в цьому випадку шлях отримання заборгованості більщ складний і тривалий. До того ж у банкрота може і не бути коштів чи майна для задоволення Вашої вимоги.
Бажаю вдачі!
 
ГостьДата: П`ятниця, 01.07.2011, 14:38 | Повідомлення # 30
Група: Гости





[quote=Tiger1974]Відповідно до Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, випускники, які уклали угоду з вищим навчальним закладом після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років.
При цьому не важливо, коли закінчується термін дії угоди, оскільки вона є різновидом договору, який не може бути виконаний сторонами одночасно - спочатку ВНЗ здійснює підготовку спеціаліста, а вже потім спеціаліст виконує свою, обов'язкову умову угоди - працює 3 роки за місцем призначення.
Щодо щасливого життя Ваших знайомих - покаже час.
Мені також, наприклад, незрозуміло - навіщо Ви за власним бажанням навчалися "низькопробній,нікому не потрібній освіті". Ви сама погодилися на умови ВНЗ щодо безкоштовної освіти, а тому не може бути й мови про "кріпацтво".[/quote]

Бестолоковый ответ, не соответствующий действительности! biggrin

Додано (01.07.2011, 15:38)
---------------------------------------------
[quote=Гость]Мені також, наприклад, незрозуміло - навіщо Ви за власним бажанням навчалися "низькопробній,нікому не потрібній освіті".[/quote]

А обучается сейчас молодёжь лишь бы где. Все идут туда, где реально без взятки поступить на бюджет.Вот мы, например, открыли частное дело для своего сына, и заставили заочно учиться престижном киевском вузе.Знаний в вузах не дают, но диплом часто требуют. Не будь у нас денег,учился бы на бюджете, но ни за что бы не отпустила сына ни в какое село пахать. Для этого естьь люди с целевым направлением, так называемые "целевеки". Почему их так мало в вузах одному богу известно.

 
Юридична консультація » Юридична консультація » Трудове право » Інші питання
Пошук:
Каталог сайтів Украинский портАл